NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Miłosierdzia, zapowiadana zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci z klas I-III SP.
  2. Miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 2 października, w poniedziałek - liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  • 3 października, Pierwszy Wtorek Miesiąca. Nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
  • 4 października, w środę liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • 5 października, Pierwszy Czwartek Miesiąca - dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym dniu wspominamy w liturgii św. Faustynę, Po Mszach św. oddanie czci jej relikwiom. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne połączone będzie z nabożeństwem różańcowym.
  • 6 października, Pierwszy Piątek Miesiąca. Po porannej Mszy św. o godz. 900 Droga Krzyżowa i koronka do Bożego Miłosierdzia. Wieczorna Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne połączone będzie z nabożeństwem różańcowym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. oraz od godz. 1700 do 1730. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych od godz. 1000.
  • 7 października, Pierwsza Sobota Miesiąca i wspomnienie NMP Różańcowej. Poranna Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godziny 1000 Łukasz odwiedzi chorych. O godz. 900 z przystanku autobusowego, naprzeciw Bieltexu, wyjedziemy na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej do Barda. Jeszcze jest wiele wolnych miejsc. W tym dniu przypada 452 rocznica bitwy pod Lepanto (1571 r.). Miała ona zadecydować o losach ówczesnego świata. Wtedy to święty Papież Pius V wezwał cały Kościół do modlitwy różańcowej. Dokonał się cud. Wbrew wszelkim przesłankom ta bitwa zakończyła się zwycięstwem nielicznych wojsk chrześcijańskich nad imperium Osmańskim. Zwyciężyła wielka chrześcijańska „armia”: wojsko różańcowe, które z lądu wspierało walczących na morzu z nawałą muzułmańską.
  1. Osoby, które pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania proszone są o złożenie do przyszłej niedzieli odpowiedniej deklaracji.

 W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności + Czesława Duziaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.