NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy o godz. 1130 kandydaci na ministrantów zostaną włączeni do ich grona. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji. Po Mszy o 1130 katecheza parafialna dla dzieci z klasy I i II.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • 30 listopada, w czwartek - święto św. Andrzeja Ap.
 • 1 grudnia – Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. wieczorna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszopiątkowe z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Msza św. oraz od 1715 do 1755. Od godz. 1000 Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych.
 • 2 grudnia – Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Żywego Różańca, a po niej eucharystyczne pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi ze zmianą tajemnic. Od godziny 1000 Łukasz odwiedzi swoich chorych.
 1. Za tydzień, 3 grudnia rozpocznie się ADWENT i nowy Rok Liturgiczny. Wzorem ubiegłego roku Rekolekcje Adwentowe przeżywać będziemy w cztery kolejne niedziele czasu radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych z klasy III. Z racji „Słodkiej niedzieli” po Mszach św. będziemy mogli zaopatrzyć się w świąteczne pierniki.
 2. Już dziś prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty.
 3. Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze organizuje 10 grudnia w Domu Weselnym przy ul. Wodnej 10. o godz. 1500 bezpłatną zabawę mikołajkową dla dzieci z naszej Parafii, na której ma pojawić się św. Mikołaj. Uczestnictwo w tejże uroczystości tylko po uprzednim zapisaniu dzieci na listę, która znajduje się w pokoju spowiedzi. Zgłoszenia do niedzieli – 3 grudnia. Do mam zwracamy się z prośbą, aby na tę uroczystość upiekły ciasto i przyniosły odpowiednio wcześniej na salę na ul. Wodnej, gdzie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.
 4. W dniach od 27.04 – 04.05.2024 r. (osiem dni, w tym tylko trzy dni robocze) planowana jest Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Gruzji i Armenii. Szczegóły u Ks. Proboszcza, na naszej stronie internetowej i w gablocie.
   

W ostatnim czasie odprowadziliśmy do wieczności +Bogusława Kawulę +Adama Szponara +Janusza Liska +Bogusława Pokorę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.