NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ 
     
                                                                                                                                                                                                                             

  1. Dziś rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, który jest wspomnieniem Męki Chrystusa Pana i Jego chwalebnego Zmartwychwstania. Są to najświętsze i najważniejsze dni w ciągu całego roku, szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna, która jest punktem kulminacyjnym Świąt Wielkanocnych. Te trzy Święte Dni stanowią jedno wielkie Święto.
  2. Poświęcenie palm dziś na wszystkich Mszach św. O godz. 1120 pójdziemy w procesji z palmami spod Bieltexu do kaplicy. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1715. Po Mszy o 1130 krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Zapraszamy dzisiaj od godz. 1200 - 1800 na Jarmark Wielkanocny na stoisko naszej Parafii, które będzie ustawione przy wejściu do parku od strony „Netto”. Będzie żurek, bigos, pierogi i wiele innych pyszności. Zarobione fundusze będą przeznaczone na budowę naszej świątyni oraz wyposażenie świetlicy środowiskowej.
  4. Okazja do spowiedzi jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę przed poranną i wieczorną Mszą św.
  5. W środę, 1 kwietnia, BIURO PARAFIALNE BĘDZIE NIECZYNNE. Po Mszy wieczornej odbędzie się próba liturgiczna dla szafarzy, animatorek, lektorów, ministrantów i osób wyznaczonych do przygotowania ceremonii Triduum Paschalnego.
  6. 2 kwietnia - WIELKI CZWARTEK. O godz. 1000 w Katedrze Świdnickiej Msza Krzyżma, w czasie której biskup poświęci oleje, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia złożone podczas święceń. Wielki Czwartek jest Pamiątką Wieczerzy Pańskiej, w czasie, której Jezus Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. W tym dniu w parafii możemy sprawować tylko jedną Mszę Św. Abyśmy jak najliczniej mogli celebrować Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy zapraszamy wszystkich na 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu po skończonej liturgii potrwa do godz. 2200. W czwartek nie będzie Mszy o 700. 2 kwietnia, wspominamy rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
  7. 3 kwietnia – WIELKI PIĄTEK, który jest pamiątką męki i śmierci Chrystusa Pana. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 1400 wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek rozpocznie się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia i naszym odpustem parafialnym - w piątek o godz. 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Droga Krzyżowa i oddanie czci relikwiom św. Faustyny. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 1900. Ofiara składana podczas tej liturgii przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Zbawiciela w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim do godz. 2200. Jest to także Pierwszy Piątek Miesiąca, zatem dzieci, które praktykują pierwszopiątkowż Komunię wynagradzającą muszą uczestniczyć w liturgii Męki Pańskiej, ponieważ w tym dniu tylko podczas tej liturgii możemy rozdzielać Ciało Pańskie. A spowiedź dla nich będzie we wtorek od godz. 1730.
  8. 4 kwietnia - WIELKA SOBOTA, dzień smutku i żałoby. Wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 930. Poświęcenie pokarmów o godz. 1000, 1100, 1200 i 1300. W trakcie obrzędu poświęcenia zbierana ofiara przeznaczona jest na dzieła, które wśród najuboższych prowadzi Caritas. Na godz. 1320 prosimy o pomoc w posprzątaniu kaplicy, którą musimy przygotować na Wigilię Paschalną. W sobotę o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej oddanie czci relikwiom bł. Michała Sopoćki. WIGILIA PASCHALNA - najważniejsza liturgia roku o godz. 2100, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Liturgia rozpocznie się przed kaplicą obrzędem poświęcenia ognia.
  9. Wszyscy, w tych dniach, znajdźmy chociaż 30 minut na indywidualną adorację Najświętszego sakramentu.