na XXX Niedzielę w ciągu roku

  1. Młodzież z naszego Gimnazjum zbiera dziś znicze na opuszczone groby na Cmentarzach Bielawy.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • we wtorek, 31 października ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzieci, które nie opuściły ani jednego nabożeństwa październikowego zechcemy nagrodzić za ich wytrwałość i pobożność. Zapraszamy wszystkich, którzy nie znaleźli jeszcze czasu, aby choć raz przyjść na to piękne maryjne nabożeństwo.
  • w środę, 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej kaplicy o 800, 1000 i 1800. O godz. 1200 Msza św. na Cmentarzu Komunalnym, a po niej nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją. W kaplicy naszej nie będzie Mszy o godz. 1130. Po procesji poświęcenie nowych pomników na grobach. Natomiast w Parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 1430 wyruszy z kościoła procesja na Cmentarz Parafialny, a bezpośrednio po niej na Cmentarzu, będzie sprawowana Msza św. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św., nie wystarczy samo nawiedzenie cmentarza. Okazja do spowiedzi zawsze przed każdą Mszą św. poranną i przed nabożeństwem różańcowym od godz. 1700. Począwszy od południa 1 do północy 2 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Natomiast ci wszyscy, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To także Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msze św. o godz. 900 i o godz. 1800. W tym dniu szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także za naszych ofiarodawców. Po wieczornej Mszy św. pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne.
  • 3 listopada - Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 830 do 900 i od 1700 do 1800. Od godz. 1000 swoich chorych odwiedzi Ks. Proboszcz z comiesięczną wizytą sakramentalną. Po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  • 4 listopada - Pierwsza Sobota Miesiąca i wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza, bpa., poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Żywego Różańca, a po Mszy eucharystyczne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Wikary.
  1. Za tydzień w niedzielę 5 listopada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Do 2 listopada można jeszcze składać kartki wypominkowe czytelnie wypełnione. Prosimy, wrzucać je do skrzynki przy wejściu do kaplicy. Prosimy także dokładnie wpisać adres. Zachęcamy, aby na nabożeństwa wypominkowe o godz. 1730 przychodzić z całymi rodzinami, tak aby wszyscy mogli uczestniczyć w modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 6 listopada. Zatem za tydzień podamy harmonogram czytania wypominek.
  3. Ks. Proboszcz z Fatimy ma przywieść Figurę Matki Bożej, która ma stanąć na placu przy budującym się kościele. Z tą inicjatywą wyszli nasi Parafianie, którzy też złożyli na ten cel dar swojego serca. Jest to piękny gest wobec Matki Zbawiciela. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim, który chcieliby także dołączyć się do tej inicjatywy okazując swoją miłość Matce Bożej. Ofiary składane na figurę prosimy podpisać. Dziękujemy także tym rodzinom, które się już tak mocno w to zaangażowały.