na XXXII Niedzielę w ciągu roku
 1. Dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku uwaga nasza skupia się na prześladowanych chrześcijanach z Bliskiego Wschodu. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł). SMS-y możemy wysyłać do 31.03.2018. Także dzięki ofiarom składanym w przyszłą niedzielę do puszek, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, będzie mogło nieść skuteczną pomoc chrześcijanom, którzy cierpią głód, choroby, którzy zostali pozbawieni swoich domów czy też w różny sposób są prześladowani ze względu na Chrystusa. Nasza pomoc ma wartość niewymierną. Wszystkie podobne akcje można śledzić na internetowej stronie www.pkwp.org tam również są zamieszczone modlitwy.
 2. Dziś po Mszy o godz. 1130 comiesięczne spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 13 listopada, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne świętych Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników;
 • 17 listopada, w piątek - wspomnienie liturgiczne św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
 • 18 listopada, w sobotę - wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych o godz. 1730:
 • 13 listopada, w poniedziałek - ulice: Kościuszki, Dzierżoniowska, Tkacka, pl. Młodzieży, Pułaskiego, Grunwaldzka, Kilińskiego, Makowa, Tulipanowa, Gołębia, Owocowa;
 • 14 listopada, we wtorek – ulice: Szpakowa, Rolna, Prosta, Niecała, Wojska Polskiego, Pocztowa, Krótka, wypominki niepodpisane i spoza Parafii.
 1. W piątek 17 listopada odbędzie się spotkanie dla klas 6-7 SP i 2 Gimnazjium. Spotkanie dla klas 3 Gimnazjium będzie w piątek 24 listopada. Oba spotkania rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 1800 a po Mszy spotkanie formacyjne.
 2. W przyszła niedzielę będzie już do nabycia w cenie 10 zł, nasz parafialny kalendarz, który jest cegiełką na budowę naszej świątyni.