na IV Niedzielę Adwentu

  1. Dziś Wigilia Narodzenia Pańskiego. Jest ona czasem modlitewnego czuwania w oczekiwaniu na przyjście Pana. Posiłek Wieczerzy Wigilijnej ma swój chrześcijański ceremoniał. Zgromadzeni przy stole rozpoczynają go od zapalenia świecy mówiąc: Światło Chrystusa. Następnie wszyscy odmawiają modlitwę Anioł Pański, a po niej jeden z uczestników odczytuje słowa Ewangelii według św. Łukasza (Łk 2,1-14). Po odczytaniu tego fragmentu następuje wspólna modlitwa, wspomnienie zmarłych i łamanie się opłatkiem. Po tym obrzędzie intonujemy kolędę. Po czym zasiadamy do uczty, której atmosfery niech nie zakłóca włączony telewizor, a jej podniosłość niech podkreśli śpiew naszych pięknych narodowych kolęd. Zachęcamy, aby także zachować polską tradycję postu od potraw mięsnych. Apelujemy o zupełną abstynencję.
  2. Dziś Msze św. będą celebrowane jak w każda niedzielę do południa, nie będzie Mszy wieczornej o godz. 1800. O godz. o 2200 - Wigilijna Msza Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a Pasterka o północy. Na Mszę o godz. 2200 zapraszamy szczególnie dzieci i ludzi starszych, którym naprawdę ciężko będzie przyjść do świątyni o północy, to dla nich zostawmy miejsce na tej liturgii. Tradycyjnie po Pasterce i po Mszy wigilijnej połamiemy się opłatkiem przed kaplicą.
  3. W pierwszym i drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Dodatkowo 26 grudnia o godz. 1230 Msza św. chrzcielna, a o godz. 1600 koncert kolęd przygotowany przez naszą scholę.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  • 27 grudnia, w środę – święto św. Jana Ap. i Ewang. Po Mszy wieczornej poświęcenie i degustacja wina,
  • 28 grudnia, w czwartek – święto świętych Młodzianków męczenników,
  • Za tydzień - 31 grudnia, w Niedzielę Św. Rodziny zapraszamy na godzinę 1000 zapraszamy wszystkich Jubilatów, którzy w 2017 r. przezywali swoje okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa. A na godzinę 1130 pary małżeńskie, które połączyliśmy w naszej Parafii sakramentalnym węzłem w całym 2016 roku, a które to w mijającym roku przeżywały swoją pierwszą rocznicę pożycia. Zapraszamy razem z ich potomstwem. To także ostatni dzień Starego Roku. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za Parafian, jako dziękczynienie za Boże błogosławieństwo w mijającym roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Za publiczne odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w charytatywne akcje pomocy ubogim zorganizowane przez Fundację Misericordias Domini, a w sposób szczególny całym sobą zaangażowanym „aż” czterem kobietom, które w skromności swojej prosiły by nie ujawniać ich danych. Wdzięczność naszą kierujemy także do dzieci i ich rodziców, którzy w czasie Adwentu przychodzili na roraty. Niechaj Pan Bóg sam będzie nagrodą. Serdeczne, wielkie Bóg zapłać!
  2. W ubiegłą niedzielę w nocy, w wyniku pożaru kilka rodzin z ulicy Brzeżnej 35 straciło dobytek swego życia. Jako rodzina parafialna nie możemy ich zostawić bez pomocy, dlatego też przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel, będzie także lista z potrzebami tych rodzin.
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się orszak Trzech Króli. Każda z bielawskich parafii jest odpowiedzialna za przygotowanie orszaku jednego z trzech króli. Nam od początku przypadł w udziale orszak króla Melchiora, który będzie kroczył w stroju zielonym. Prosimy, aby już po świętach zacząć czynić przygotowania stroju orszaku królewskiego w zielonym kolorze wykonać.