NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 1. Dziś przypada 160 rocznica objawień Najświętszej Maryi Panny w Lourdes – XXVI Światowy Dzień Chorego. Z dniem dzisiejszym związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla ludzi chorych i ludzi im posługujących. Naszym modlitwom polecać będziemy wszystkich chorych z naszej parafii i ich rodziny, a także całą Służbę Zdrowia. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek 12 lutego na Mszach św. z racji Dnia Chorego udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych osobom borykającym się z długimi i przewlekłymi chorobami.
 • w środę, 14 lutego – Popielec, dzień, którym zainaugurujemy okres Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Msze św. o godz. 900, 1630 dla dzieci i 1800. Biuro Parafialne będzie nieczynne. Na znak rozpoczynającego się okresu pokuty podczas każdej Mszy św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wykorzystajmy ten święty czas i prośmy Pana Boga o ducha pokuty oraz o pojednanie się z Nim i z naszymi braćmi. Liturgia okresu Wielkiego Postu ma nas przygotować do obchodu Misterium Paschalnego przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Pierwsza część Wielkiego Postu ma charakter pokutny i trwać będzie do soboty czwartego tygodnia. Od V Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się tzw. część pasyjna. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się także czas tzw. spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu aż do Wielkanocy obowiązuje wstrzemięźliwość od zabaw, zgodnie z IV przykazaniem kościelnym. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zawsze można uzyskać odpust zupełny. Również za ofiary przeznaczone na Jałmużnę Postną zawsze można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Można je składać przez cały wielki Post, a szczególnie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej i po niedzielnych Mszach św. Przypomnijmy, że jest to jedna z form odprawienia pokuty. Ofiary podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • w czwartek 15 lutego - liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Michała Sopoćki, Apostoła Miłosierdzia
  i spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Po Mszach św. błogosławieństwo jego relikwiami i oddanie im czci.
 • w piątek 16 i w sobotę 17 lutego Ks. Robert nawiedzi swoich chorych z wizytą sakramentalną.
 • 16 lutego spotkanie formacyjne i przygotowanie do bierzmowania dla klas 6-7 SP i 2 gimnazjum Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 1800 (należy przynieść indeksy i karty pracy)
 1. Przypominamy, że w lutym Biuro Parafialne czynne jest tylko w środy od 1600-1730.
 2. W styczniu na budowę kościoła zostały złożone ofiary w kwocie 5420 zł. Są to ofiary wpłacone poza kolędą. Wszystkim donatorom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Raz jeszcze prosimy o odpis 1% podatku na naszą fundację Misricordias Domini. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w załatwieniu formalności związanych z przekazaniem 1% podatku wystarczy, że przyniesie swój PIT oraz wszystkie posiadane informacje o dochodach za rok 2017 r. i poniesionych wydatkach podlegających odliczeniu, a nasi wolontariusze sami wypełnią odpowiednie formularze. Jeżeli ktoś chciałby przekazać 1% podatku naszej Fundacji samodzielnie, to przypominamy, że numer KRS Fundacji jest na naszej stronie internetowej.
 4. zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:
 • od 2 do 6 maja lub forma krótsza od 4 do 6 maja diecezjalna pielgrzymka samolotowa z naszymi Księżmi Biskupami do Lourdes na obchody 160 lecia objawień Matki Bożej. Koszt ok. 2110 zł. i 1670 zł. Wylot z Berlina. W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne.
 • od 23 do 30 czerwca diecezjalna pielgrzymka do Szwajcarii: Sankt Gallen – Stein am Rhein – Zurych – Einsiedeln – Lucerna – Berno – wodospady Trummelbach – Zermatt – Vaduz. Cena 3000 zł.
 • od 14 do 21 września diecezjalna pielgrzymka z Księdzem Biskupem Ignacym do Ziemi Świętej, wylot z Wrocławia. Koszt 3250 zł. Programy pielgrzymek i szczegółowe informacje na stronie diecezji świdnickiej i u Ks. Proboszcza.