NA III NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO
  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla gimnazjalistów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św.
  3. Za tydzień rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje, które głosić będzie O. dr. Zdzisław Świniarski, Sercanin. Plan Rekolekcji jest na naszej stronie internetowej i w gablocie. Za tydzień, w ramach nauk rekolekcyjnych po Mszy o godz. 1130, katecheza formacyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Przedświąteczna spowiedź wielkopostna będzie w naszej Parafii w czwartek 14 marca od godz. 800 do 900 i od godz. 1700 do 1800.
  • Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę samolotową z naszymi Księżmi Biskupami do Lourdes na obchody 160 lecia objawień Matki Bożej: od 2 do 6 maja lub forma krótsza od 4 do 6 maja. Koszt ok. 2110 zł. i 1670 zł. Program pielgrzymki i szczegółowe informacje na stronie diecezji świdnickiej i u Ks. Proboszcza.
  1. Prosimy o prowiant o długim terminie przydatności, np. olej, mąka, kasza, konserwy, makarony itp. Prosimy przynosić je także do naszej kaplicy do 18 marca. Są to produkty, z których zostaną przygotowane paczki na święta dla ludzi dorosłych, żyjących w biedzie, samotnych i niepełnosprawnych.
  2. Na prośbę Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy przypominamy, że kominy: instalację dymową, spalinową i wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. W przypadku pożaru lub zaczadzenia brak dokumentacji terminowego czyszczenia i kontroli kominów może stanowić podstawę odmowy wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. Równocześnie Krajowa Izba Kominiarzy zachęca do instalacji czujników tlenku węgla oraz dymu. Instalację czujników należy wykonać w konsultacji z kominiarzem podczas okresowej kontroli lub czyszczenia kominów.