NA V NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 19 marca - uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła i mężczyzn. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy szczególnie ojców, którym bliska jest duchowa troska o swoją rodzinę.
  • w czwartek, 22 marca – po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Św. Rity.
  • w piątek, 23 marca 2000 wyruszy z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie III Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do przejścia są trzy trasy: do Barda – 42 km, do Wambierzyc – 39 km, i do Krzeszowa 56 km. Szczegóły na plakacie i na stronie www.edkbielawa.pl
  • w sobotę 24 marca, w Dzierżoniowie pod hasłem Jest coś wiecej! odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Szczegóły na plakacie i u ks. Roberta, u niego także zapisy.
  1. Za tydzień, 25 marca - Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową. Na wszystkich Mszach św. słuchać będziemy opisu Męki Pańskiej i dokonamy obrzędu poświęcenia palm. O godz. 1120 zgromadzimy się pod Bieltexem i stamtąd wyruszymy procesyjnie z palmami do naszej kaplicy, oczywiście, gdy nie będzie opadów deszczu lub śniegu. W tym dniu przypada także 14 rocznica powstania naszej Diecezji oraz Święceń Biskupich Ks. bpa Ignacego Deca. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku będzie dopiero 9 kwietnia. Uwaga! Z soboty na niedzielę zmiana czasu – zegarki przestawiamy godzinę do przodu.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1715. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie znaleźli w tegorocznym Wielkim Poście czasu, aby rozważać umęczoną Miłość Boga do człowieka.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy wykorzystali czas Rekolekcji i przez spowiedź wielkanocną już przygotowali się w pełni do przeżywania świat paschalnych. Oczywiście jest jeszcze możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Sakrament Pokuty sprawowany jest codziennie przed każdą Mszą św. dodatkowo jeszcze w dekanacie: w poniedziałek 19 marca w kościele pw. Ducha Św. w Bielawie, we wtorek i środę 20 i 21 marca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, w sobotę 24 marca w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Piskorzowie. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.