NA NIEDZIELĘ NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Dziś - w Niedzielę Wielkanocną i jutro - w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdy Dzień Pański o 800, 1000, 1130 i 1800. W poniedziałek Wielkanocny dodatkowo jeszcze Msza chrzcielna o godz. 1230. Ofiary złożone na tacę w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone są na utrzymanie WSD w Świdnicy i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.
  2. Przyszła niedziela 8 kwietnia jest Świętem Miłosierdzia Bożego - naszym Parafialnym odpustem. Taca przeznaczona będzie na budowę kościoła. Do godnego przeżycia tej uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro Nowenna po Mszy wieczornej, a w pozostałe dni tygodnia po Mszach św. i rano i wieczorem.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
  • 5 kwietnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
  • 6 kwietnia, Pierwszy Piątek Miesiąca. Po wieczornej Mszy nabożeństwo do Serca Jezusowego i nowenna do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1700 do 1800. Od godz. 1000 proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną. We wszystkie piątki okresu Paschalnego, po Mszy o godz. 900 odprawiamy nabożeństwo Drogi Światła. Są to stacje, przy których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. W najbliższy piątek w oktawie Wielkiej Nocy nie obowiązuje post.
  • 7 kwietnia Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 wikary nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
  1. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania w długi majowy weekend od 2 do 6 maja lub forma krótsza od 4 do 6 maja diecezjalna pielgrzymka samolotowa z naszymi Księżmi Biskupami do Lourdes na obchody 160 lecia objawień Matki Bożej. Koszt ok. 2110 zł. i 1670 zł. Wylot z Berlina. W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne. A także:
  • od 23 do 30 czerwca diecezjalna pielgrzymka do Szwajcarii: Sankt Gallen – Stein am Rhein – Zurych – Einsiedeln – Lucerna – Berno – wodospady Trummelbach – Zermatt – Vaduz. Cena 3000 zł.
  • od 14 do 21 września diecezjalna pielgrzymka z Księdzem Biskupem Ignacym do Ziemi Świętej, wylot z Wrocławia. Koszt 3250 zł. Programy pielgrzymek i szczegółowe informacje na stronie diecezji świdnickiej i u Ks. Proboszcza.