NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZI BOŻEGO

  1. Przeżywamy dziś nasz Parafialny Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Słowo Boże wygłosi i przewodniczyć będzie sumie odpustowej Ks. dr Cezary Chwilczyński z Wrocławia.
  2. W poniedziałek, 9 kwietnia - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700 i o godz. 1800 W tym dniu wszyscy, którzy należą do Żywego Różańca maja przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Jest to także Dzień Świętości Życia. Piękną tradycją jest podejmowanie praktyki Duchowej Adopcji, która polega na codziennym odmawianiu dziesiątka Różańca i modlitwy wstawienniczej przez kolejnych dziewięć miesięcy w intencji jakiegoś nieznanego, poczętego dziecka, aby dane mu było przyjść na świat. Osoby, które podejmą się tego dzieła będą mogły wpisać się do Księgi Duchowej Adopcji wystawionej przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.
  3. W każdy piątek w okresie paschalnym po Mszy o godz. 900 odprawiamy Drogę Światła. Jest to nabożeństwo czternastu stacji, w których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  4. W środę, 11 kwietnia o godz. 1800 spotkanie dla III klas gimnazjum.
  1. We czwartek, 12 kwietnia odbędzie się zbiórka elektrozłomu, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zalega w naszych gospodarstwach domowych. Mogą to być: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, suszarki, golarki, wszystko to, co można było podłączyć do prądu. W/w akcesoria będzie można przynieść na podwórko sióstr tylko we czwartek 12 kwietnia od godz. 1600 do 1700. Akcja ta prowadzona jest przez Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego Kościół w Potrzebie, która ma na celu zebranie środków na budowę kolejnych studni, szpitali i szkół w krajach misyjnych. Przyniesienie zużytego elektrozłomu nic nas nie kosztuje, co więcej przyczynimy się do ekologii środowiska, a nade wszystko możemy w ten sposób uratować życie tysiącom ludzi.
  2. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 1130. Natomiast od jutra w każdy poniedziałek i wtorek, tu w naszej kaplicy, odbywać się będą próby dzieci przed I Komunią o godz. 1600. I tak w poniedziałek przyjdą dzieci ze SP nr 7 z Osiedla Włókniarzy i SP
    nr 4, a we wtorek ze SP nr 7 z ul. Brzeżnej, SP nr 10 i ze Szkoły Społecznej.
  3. Za tydzień, w niedzielę - 15 kwietnia w Kościele w Polsce przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje X Tydzień Biblijny. Będzie to jednocześnie II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.