NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 1. We wtorek rozpocznie się miesiąc maj. Maryjne nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 1730. W nabożeństwach tych powinny uczestniczyć dzieci z klas od I do IV szkoły podstawowej.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 2 maja, w środę – wspomnienie liturgiczne św. Atanazego, bpa i dK.
 • 3 maja, Pierwszy Czwartek Miesiąca i Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 900 i 1800. 3 maja to także nasze narodowe Święto 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730. W ty dniu modlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 • 4 maja - Pierwszy Piątek Miesiąca i wspomnienie liturgiczne św. Floriana, męczennika - patrona strażaków. Droga Światła po Mszy o godz. 900. Wieczorna Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730. Koronka do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy św. Spowiedź pierwszopiątkowa od 830 do 900 i od 1700 do 1800. Ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi dopiero 11 maja.
 • 5 maja Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 Robert odwiedzi swoich chorych.
 1. Za tydzień, 6 maja - Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Matki Bożej. Ponieważ litania będzie po każdej Mszy, wyjątkowo w tę niedzielę nie będzie nabożeństwa majowego o 1730.
 2. W dniach od 4-6 maja będziemy pielgrzymować z naszymi Księżmi Biskupami do Lourdes na obchody 160 rocznicy objawień Matki Bożej.
 3. Kolejne spotkanie z rodzicami dzieci Pierwszokomunijnych będzie 13 maja.
 4. Powoli potrzeba nam czynić starania do Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który będzie miał miejsce
  1 września w Parku Miejskim, z którego dochód tradycyjnie przeznaczony będzie na budowę naszej świątyni. Zatem, jak w poprzednich latach prosimy o zaangażowanie się w to dzieło. Może to być jakiś fant – przedmiot, który by kosztował np. do 10 złotych. Oczywiście jak, ktoś ma życzenie to może być i droższy, może to być dowolna ofiara złożona na nagrodę główną, może to być znalezienie jakiegoś sponsora nagród głównych, np. roweru czy pielgrzymki.