Ogłoszenia duszpasterskie
XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
22  lipca 2018 r.
 
 
 1. Dziś po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
 2. Dziś także rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, którego celem jest niesienie pomocy polskim misjonarzom. Z tej to okazji apelujemy o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę. Zachęcamy wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Imię Krzysztof z języka greckiego - Christoforos oznacza niosący Chrystusa. Każdy misjonarz jest Krzysztofem w sensie duchowym. Posłany jest, aby nieść Chrystusa i światło Jego nauki tym, którzy Go jeszcze nie znają. To zadanie wypełnia poprzez nauczanie, świadectwo życia i wieloraką działalność dobroczynną. Codziennym narzędziem w realizacji tej misji są środki transportu. Pozwalają one sprawnie docierać do miejsc, osad, wiosek, dzielnic, gdzie mieszkają ludzie i prowadzić różne dzieła misyjne i charytatywne służące dobru ludzi. Z racji przypadającego w środę - 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa, dziś po wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów. Zmotoryzowanych prosimy o ustawienie swoich wehikułów wzdłuż ul. Wolności. Ofiary składana przy poświęceniu pojazdów tradycyjnie przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 23 lipca, w poniedziałek – świeto sw. Brygidy, zak. – patronki Europy.
 • 24 lipca, wewtorek– wspomnienie liturgiczne św. Kingi, dziewicy.
 • 25 lipca, w środę - święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
 • 26 lipca, w czwartek - wspomnienie liturgiczne świętych Joachima i Anny - Rodziców NMP.
 1. Przypominamy raz jeszcze, iż w sobotę 1 września, w Parku Miejskim przy ul. Wojska Polskiego, odbędzie się Parafialny Piknik Rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę naszej świątyni. Ponownie prosimy o fanty do loterii. Może to być np. przedmiot, który by kosztował do 10 złotych. Oczywiście jak, ktoś ma życzenie to może być i droższy. Mogą to być ciekawe książki w dobrym stanie. Prosimy także o upieczenia ciast.
 2. Ktoś chce oddać bezpłatnie używane młodzieżowe biurko. Gdyby był ktoś zainteresowany proszony jest o kontakt z Ks. Proboszczem.
 3. We wtorek 31 lipca pod hasłem „Wolni w Chrystusie”, w roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, spod katedry świdnickiej wyruszy XV Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wraz z Księdzem Proboszczem, który planuje wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do udziału w „rekolekcjach w drodze”. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach. Zapisy i spotkanie organizacyjne dla osób wybierających się pieszo na pielgrzymi szlak 25 lipca w Dzierżoniowie w parafii pw. Chrystusa Króla, około  godz. 1830 (po Mszy Świętej wieczornej).
 1. Polecamy tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.