XXIII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 1. Dziś rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania Katolickiego pod hasłem W poszukiwaniu drogi, po Mszy o godz. 1130 spotkanie rodziców dzieci klas 0-4,6-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum.
 2. Dziś na Mszy o godz. 1000 zostaną zainaugurowane w naszym mieście 29. Polsko - Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 12 września, w środę – wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Maryi. Po Mszy wieczornej spotkanie dla uczniów klas 6,7,8 SP, 3 klasy Gim oraz kandydatów, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygotowanie do sakramentu bierzmowania jak również tych, którzy jeszcze w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania.
12 września przypada 335 rocznica Bitwy pod Wiedniem – inaczej nazywana Odsieczą Wiedeńską lub Wiktorią Wiedeńską. Była to bitwa stoczona 12 września 1683 między wojskami polsko-cesarskimi pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego a armią Imperium Osmańskiego pod wodzą wezyra Kara Mustafy. Bitwa ta była przełomowym wydarzeniem w wojnie, która zakończyła się klęską Osmanów, którzy od tej pory przeszli do defensywy i przestali stanowić zagrożenie dla chrześcijańskiej części Europy.
Historia Obrazu Matki Bożej Sobieskich. We wrocławskiej katedrze znajduje się otaczany szczególną czcią, słynący łaskami obraz Matki Bożej Sobieskich, zwany też obrazem Matki Bożej Zwycięskiej, namalowany w Rzymie ok. 1670–1685 r. przez Giovanniego Battistę Salviego. Uwagę przykuwają łagodne oczy Maryi. Niektórzy upatrują w tym spojrzeniu zjawiska nadnaturalnego, co wyraża popularny tytuł – „Oczami Wodząca”. W 1713 r. papież Klemens XI ofiarował obraz Aleksandrowi Sobieskiemu, polskiemu królewiczowi zamieszkałemu w Rzymie, jako podziękę Kościoła za odsiecz wiedeńską. Po jego śmierci († 1714 r.) obraz trafił do jednego z jego braci – Jakuba, panującego w Oławie. W 1750 r. jego kolejnym właścicielem stał się hrabia Michael von Althan z Międzylesia, który umieścił go w tamtejszym kościele parafialnym. W 1951 r. decyzją władz kościelnych przeniesiono go do katedry wrocławskiej. Św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do Wrocławia 31 maja 1997 r. nadał wizerunkowi tytuł Mater Adorans – Matka Adorująca – i ozdobił go koroną.
 • 13 września w czwartek – wspomnienie liturgiczne św. Jana Chryzostoma bpa i dK i dzień fatimski. Po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • 14 września, w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Św.
 • 15 września, w sobotę – wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Bolesnej. To patronalny dzień imienin S. Dolores - przełożonej naszych SS. Augustianek. Msze św. w intencji Siostry w sobotę o godz. 700 i w niedzielę za tydzień godz. 1000.
 1. We wtorek 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej to racji za tydzień w niedzielę 16 września, na zakończenie Tygodnia Wychowania, Msza św. o godz. 1130 zostanie odprawiona o św. Stanisławie Kostce. Za tydzień, 16 września zbiórka do puszek na Misje.
 2. W sobotę 22 września w Wambierzycach odbędzie się coroczne diecezjalne spotkanie młodzieży Diecezji Świdnickiej - FESTIWAL MŁODYCH - LIGHT FOR LIFE (światło dla życia). Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Daniela oraz na stronie internetowej www.lightforlife.pl
 3. Informujemy wszystkich narzeczonych, którzy planują do końca marca zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 29 września o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero w lutym 2019 r. Przypominamy również wszystkim małżonkom, że w parafii Wniebowzięcia NMP, działa profesjonalna Dekanalna Poradnia Rodzinna.
 4. W sobotę 6 października Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Różańcowych do Barda. Zapisy w zakrystii po Mszach św. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, a szczególnie Członków Żywego Różańca.