XXVII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych, na której to dzieci otrzymają pobłogosławione różańce. 
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 9 października, we wtorek – liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, bpa.
  • 13 października, w sobotę – liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. To także Dzień Fatimski. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
  1. Także w sobotę, 13 października wyruszy z Dzierżoniowa spod kościoła pw. św. Jerzego o godz. 6.00 piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej, Strażniczki Wiary w Bardzie. 
  2. Za tydzień w niedzielę 14 października przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie ojcostwa. Od wielu lat wspólnymi siłami wznosimy żywy pomnik temu Wielkiemu Papieżowi, którym jest fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczony na stypendia naukowe dla biednej a uzdolnionej młodzieży. W związku z powyższym w przyszłą niedzielę młodzież kwestować będzie na ten szlachetny cel. To także Dzień Edukacji Narodowej, modlitwą naszą ogarniamy wszystkich pracowników oświaty i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy.
  3. W przyszła niedzielę 14 października w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie o g.19.00. z okazji Dnia Papieskiego i 40 rocznicy wyboru Kard. Wojtyły na papieża, odbędzie się koncert MŁODZI DLA Jana Pawła II .