XXXIII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Dziś po Mszach odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, jako wsparcie na pokrycie części kosztów wylotu do Panamy na Światowe Dni Młodzieży dla młodzieży z naszej Diecezji, która uda się za dwa miesiące na spotkanie z papieżem Franciszkiem, jako część wielotysięcznej rzeszy młodych ludzi z całego świata.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywamy:
  • 20 listopada we wtorek - wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  • 21 listopada we środę - wspomnienie liturgiczne Ofiarowania NMP,
  • 22 listopada, w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. To święto wszystkich, którzy dbają w Kościele o liturgiczną oprawę muzyczną. Zatem w modlitwach naszych pamiętamy o Panu Organiście i naszej scholii liturgicznej. Jak zawsze 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.
  • 24 listopada, w sobotę - wspomnienie liturgiczne św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana
    i Towarzyszy.
  1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji.
  2. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Mikołaja Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze organizuje 2 grudnia w Domu Weselnym przy ul. Wodnej 10. o godz. 1500 bezpłatną zabawę mikołajkową dla dzieci z naszej Parafii, na której ma pojawić się św. Mikołaj. Uczestnictwo w tejże uroczystości tylko po uprzednim zgłoszeniu u pana Władysława Kroczaka pod numerem telefonu 697 075 777. Zgłoszenia tylko do przyszłej niedzieli - 25 listopada. Do mam zwracamy się z prośbą, aby na tę uroczystość upiekły ciasto i przyniosły odpowiednio wcześniej na salę na ul. Wodnej, gdzie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.