NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji, w tym także naszego. Dziś także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza.
  2. Dziś na Mszy o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki, które będą rozniesione do naszych domów przez osoby upoważnione przez księdza Proboszcza i mające identyfikator z pieczęcią Parafii. Dlatego też prosimy uważać na różnego rodzaju domokrążców, oszustów, którzy mogą podszywać się pod ludzi przez nas kwalifikowanych. Opłatki można także nabyć po każdej Mszy św. Ofiary za opłatki tradycyjnie są przeznaczone na budowę kościoła.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w piątek - 30 listopada - święto Świętego Andrzeja Apostoła,
  • 1 grudnia - Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Żywego Różańca, a po Mszy eucharystyczne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Daniel. Wieczorną Mszą św., celebrować będziemy Wigilię Pierwszej Niedzieli Adwentu.
  1. Za tydzień, 2 grudnia - Pierwsza Niedziela Miesiąca i Pierwsza Niedzielą Adwentu. Rozpocznie ona nowy Rok Liturgiczny. Już dziś prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.