na II Niedzielę Adwentu  

  1. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które trwać będą do wtorku. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne dla wszystkich na Mszach o godz. 900 i 1900. Rekolekcyjna spowiedź adwentowa będzie w sobotę 15 grudnia od 800 do 900 i od 1700 do 1800. Dziś, w ramach nauk rekolekcyjnych, po Mszy o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas od 1-8 szkoły podstawowej. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i jest dostępny na naszej stronie internetowej.
  2. Tradycyjnie druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Po raz osiemnasty troską obejmujemy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. Po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek na ten cel.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w środę, 12 grudnia – liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, patronki poczętych dzieci. 12 grudnia 1531 roku Matka Najświętsza objawiła się Aztekowi św. Juanowi Diego i pozostawiła swój wizerunek na jego szacie. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół Katolicki.
  • w czwartek, 13 grudnia - liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu nie można nam zapomnieć o ofiarach stanu wojennego, który 37 lat temu wprowadziły w naszej Ojczyźnie zbrodnicze władze komunistyczne. Jest to okazja, żeby przypomnieć i zaprosić wszystkich, którzy czują się patriotami, i bliskie jest im dobro naszej umiłowanej Ojczyzny, aby włączać się do Krucjaty Różańcowej za Polskę i Polaków. Codziennie przed poranną i wieczorna Mszą św. odmawiamy dziesiątek różańca w tej intencji.
  • w piątek, 14 grudnia - liturgiczne wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK.
  1. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 1800, a w soboty o godz. 700.
  2. Zachęcamy, aby się włączyć w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję „Drzewko Adwentowe” ofiarując w tym roku jednemu autystycznemu dziecku z naszej Parafii szlachetną paczkę świąteczną. Na choineczce są papierowe aniołki z informacją, czego dane dziecko potrzebuje. Gotowe paczki z aniołkiem zdjętym z choinki prosimy przynosić do naszej kaplicy do 16 grudnia. Ale prosimy także dla osób samotnych i niepełnosprawnych o prowiant o długim terminie przydatności. Prosimy przynosić je także do 16 grudnia.
  3. Dziękujemy Stowarzyszeniu Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze za zorganizowanie 2 grudnia zabawy dla dzieci i spotkania ze św. Mikołajem.