NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

  1. Dzisiejsza uroczystość jest Światowym Dniem Misyjnym, w którym naszymi modlitwami i ofiarami chcemy wesprzeć dzieła misyjne Kościoła. Dziś także I Niedziela miesiąca po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Czwarty raz dziś ulicami naszego miasta przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Zachęcamy całe rodziny do udziału w tym wydarzeniu. Orszak wyruszy o godz. 1400 z Targowiska Miejskiego przy ul. Żeromskiego. Nasza Parafia od początku idzie w orszaku króla Melchiora, który będzie ubrany idzie w strojach zielonych. O godz. 1345 zbiórka na Targowisku Miejskim. Po wejściu na plac prosimy o odebranie koron i śpiewników. Ze względu na orszak nie będzie katechezy liturgiczno-formacyjnej dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Kiedy powrócimy z liturgii do domów, według chrześcijańskiego zwyczaju, naznaczmy drzwi naszych domów symboliką chrześcijańską: C + M + B oraz bieżącego roku. Ten skrót, przypomnijmy, należy rozumieć: (C) Christus mansionem (M) benedicat (B) – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie. 6 stycznia w liturgii wspominamy to zbawcze wydarzenie, kiedy to chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu wspominamy tajemnice zbawienia, których centrum stanowi Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, a które to w tym roku przeżywać będziemy w dniach 18 do 21 kwietnia. Ze świąt Paschalnych wyłaniają się wszystkie pozostałe dni święte. I tak w tym Roku Pańskim przypada: Środa Popielcowa – 6 marca; Odpust Parafialny ku czci Bożego Miłosierdzia – 28 kwietnia; Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca; Zesłanie Ducha Św. – 9 czerwca; Boże Ciało – 20 czerwca; I Komunia św. - 28 kwietnia; I Niedziela Adwentu – 1 grudnia.
  3. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. w tygodniu odprawiane są od poniedziałku do piątku o 700 i 900. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w czwartki od godz. 1000 do 1100.
  4. Prosimy o upieczenie ciast na dwie zabawy karnawałowe, organizowane są 12 i 19 stycznia, z których dochód przeznaczony będzie na budowę naszego kościoła. Prosimy potraktować to, jako formę cegiełki na budowę świątyni. Prosimy o informację, na kogo możemy liczyć.
  5. W sobotę 26 stycznia o godz. 1430 w kościele św. Antoniego w Pieszycach organizujemy koncert kolęd w wykonaniu Eleni. Dochód z tego koncertu będzie przeznaczony na budowę naszego kościoła. Warunkiem wstępu na ten koncert jest nabycie cegiełki na budowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Bielawie. Można je nabyć w po Mszach św. Cegiełki są w cenie 60, 40 i 25 zł.