NA II NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dzieł Pomocy Misjom - Ad gentes. Modlimy się w intencji misji oraz polskich misjonarzy i misjonarek. Chorych prosimy, aby ofiarowali swoje cierpienia w intencjach misji. Tę działalność misyjną Kościoła my sami również możemy wesprzeć materialnie poprzez ofiarę złożoną do puszek po Mszy św., wysłanie SMS-a na numer 72032 (koszt 2, 46 PLN z VAT), zakup misyjnych czasopism, czy ofiarę przelaną na konto podane na plakatach i na stronie www.misje.pl. Dzięki tym ofiarom polscy misjonarze pracujący w 97 krajach świata będą mogli kontynuować głoszenie Ewangelii. Prośmy Boga, by ich umacniał swoją łaską i błogosławieństwem.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowejw każdy piątek po Mszy św. o godz. 900i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 1715. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św. Ofiary składane podczas Drogi Krzyżowej przeznaczone są na Jałmużnę Postną - jest to jedna z form odprawienia pokuty, natomiast ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • we wtorek, 19 marca - uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła i mężczyzn. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy wszystkich mężczyzn, szczególnie ojców, którym bliska jest duchowa troska o ich rodziny.
  • w piątek, 22 marca – po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Św. Rity.
  • w sobotę 23 marca XV rocznica ustanowienia naszej diecezji. Raz jeszcze zachęcamy do wspólnego wyjazdu do Świdnicy na uroczystości jubileuszowe, które rozpoczną się o godz.1100w katedrze pod przewodnictwem JE ks. abp. Salvatore Pennecchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.Wyjazd jest darmowy. Chętne osoby proszone są o zapisywanie się w zakrystii po Mszach św.
  1. W imieniu Fundacji Misericordias Domini prosimy o prowiant o długim terminie przydatności, np. olej, mąka, kasza, konserwy, makarony itp. Prosimy przynosić je także do naszej kaplicy do 14 kwietnia. Są to produkty, z których zostaną przygotowane paczki na święta dla ludzi dorosłych, żyjących w biedzie, samotnych i niepełnosprawnych.