NA NIEDZIELĘ NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Dziś - w Niedzielę Wielkanocną i jutro - w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdy Dzień Pański o 800, 1000, 1130 i 1800. W poniedziałek Wielkanocny dodatkowo jeszcze Msza chrzcielna o godz. 1230. Ofiary złożone na tacę w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone są na utrzymanie WSD w Świdnicy i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu. W poniedziałek Wielkanocny dodatkowo jeszcze Msza chrzcielna o godz. 1230. A po Mszy wieczornej nabożeństwo do Św. Rity.
  2. We wszystkie piątki okresu Paschalnego, po Mszy o godz. 900odprawiamy nabożeństwo Drogi Światła. Są to stacje, przy których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. W najbliższy piątek w oktawie Wielkiej Nocy nie obowiązuje post.
  3. Przyszła niedziela 28 kwietnia jest Świętem Miłosierdzia Bożego -naszym Parafialnym odpustem. Taca przeznaczona będzie na budowę kościoła. Do godnego przeżycia tej uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro Nowenna po Mszy wieczornej, a w pozostałe dni tygodnia po Mszach św. i rano i wieczorem. Za tydzień na Mszy o godz. 1200pięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św.
  4. W sobotę 4 maja 2019 r. odbędzie się Dekanalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy – Zdroju. Wyjazd o 815 spod kościoła Wniebowzięcia NMP, koszt 20 zł. Zapisy po Mszach św w zakrystii.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy: za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu, na Jałmużnę Wielkopostną oraz złożone w dniu wczorajszym datki i artykuły żywnościowe dla najbiedniejszych; Fundacji Misericordias Domini za ich działalność charytatywną za pomoc potrzebującym, szczególnie tę okazaną w ostatnim, przedświątecznym czasie. Bóg zapłać.
  6. Kino MOKiS w Bielawie zaprasza na polski film MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE, który opowiada historię misji siostry Faustyny Kowalskiej. Seanse będą od 26 do 28 kwietnia o godzinie 1730w Kinie MOKiS 3D w Bielawie. Koszt biletu to 15 złotych.