NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Przeżywamy dziś nasz Parafialny Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego i Uroczystość I Komunii Św. Nie będzie dziś Mszy o godz. 1130. Na Mszy o godz. o godz. 1200pięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św.
  2. W każdy piątek w okresie paschalnym po Mszy o godz. 900odprawiamy Drogę Światła. Jest to nabożeństwo czternastu stacji, w których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  3. W środę rozpocznie się miesiąc maj. Maryjne nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 1730. W nabożeństwach tych powinny uczestniczyć dzieci z klas od I do IV szkoły podstawowej.
  4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
  • 2 maja Pierwszy Czwartek Miesiącai wspomnienie liturgiczne św. Atanazego, bpa i dK. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730. Wyjatkowo nie w piątek tylko w czwartek od godz. 1000 Proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną. To także Dzień Flagi Państwowej. Zadbajmy o to, aby udekorować na majowe święta nasze domy Biało-Czerwoną.
  • 3 maja, Pierwszy Piątek MiesiącaiUroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 900i 1800. 3 maja to także nasze narodowe Święto 228Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1730do 1800. W najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  • 4 maja Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 Wikariusz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.W tym dniuodbędzie się Dekanalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy – Zdroju. Wyjazd o 815spod kościoła Wniebowzięcia NMP, koszt 20 zł. Zapisy po Mszach św w zakrystii.
  1. Za tydzień, w niedzielę - 5 maja w Kościele w Polsce przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną,która zainauguruje XI Tydzień Biblijnyobchodzony pod hasłem: Głosili ewangelię mocą Ducha Swiętego(1 P 1,12), nawiązującym do Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. Będzie to jednocześnie III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  2. Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem, naszej Fundacji Misericordias Domini. Za ich działalność charytatywną w naszym mieście, za pomoc najuboższym, szczególnie tę okazaną w ostatnim, przedświątecznym czasie dziś chcemy im podziękować..Dziś po Mszach św. można wesprzeć działalność charytatywną naszej Fundacji kupując od nich pyszne ciasto odpustowe.