NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
  • w poniedziałek, 6 kwietnia - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • wśrodę, 8 maja - Uroczystość Stanisława biskupa i męczennika– głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Uroczystości diecezjalne rozpoczną się o godz.1700 w kościele pw. św. Józefa w Świdnicy Nieszporami o św. Stanisławie, Po Nieszporach ok. 1730- z sanktuarium św. Józefa wyruszy procesja w kierunku katedry, gdzie o godz. 1800rozpocznie się w uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem JE ks. abp. Józefa Michalika, długoletniego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Zapraszamy do wspólnego świętowania odpustu diecezjalnego wpisującego się w XV-lecie istnieniadiecezji świdnickiej. W środę po Mszy wieczornej, w naszej kaplicy, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 i starszych.
  1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła, które to odprawiamy we wszystkie piątki okresu Wielkanocnego, po Mszy o godz. 900. Są to stacje, przy których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana.
  2. Za tydzień, 12 maja, a więc IV Niedzielę Wielkanocną - zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  3. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 1130odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych. Prosimy, aby rodzice na to spotkanie przynieśli kontrolki dzieci z I Piątków Miesiąca i Ziarno.
  4. Rozpoczął się okres zapisów dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych. W związku z tym przypominamy rodzicom o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale inicjatywa dotycząca udziału w zajęciach z religii powinna każdorazowo wychodzić od rodziców. Jednocześnie przypominamy, że w związku z udziałem dzieci w zajęciach religii rodzice nie ponoszą żadnych kosztów i nie uiszczają opłat.
  5. Nie wszystkim spośród nas dane było radować się w okresie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jedną z naszych rodzin dotknęła bolesna tragedia. Wielu z nas zna z pewnością sympatyczną Panią Zosię Sobieraj z Bractwa Świętej Rity, która każdego 22-go wita nas w przedsionku kaplicy przy stoliku z różami. To właśnie jej 47 letnia córka Iwona potrzebuje pomocy. Wskutek nagłego zatrzymania akcji serca – nastąpiła śpiączka. Obecnie przebywa ona w klinice Budzik w Krakowie, w której doba opieki kosztuje tysiąc złotych. Nikt z nas nie jest przygotowany na takie wydatki. Rodzina już zadłużyła się na potrzeby leczenia – ale środków jest za mało. Dlatego zwracamy się z prośbą ofiary, które w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbierać będą wolontariusze z naszej Fundacji Misericordias Domini.