XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Miesiąc sierpień, który rozpocznie się w czwartek, w tradycji Kościoła Polskiego jest przeżywany, jako Miesiąc Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy, zatem podjąć abstynencję od alkoholu i ofiarować ją za ludzi uzależnionych i wszystkich pokrzywdzonych przez nadużywających alkohol w naszej ojczyźnie.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 29 lipca, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Marty.
  • 31 lipca, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. W tym dniu po raz 16. ze Świdnickiej Katedry wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie w czasie trwania pielgrzymki będziemy łączyć się duchowo z pątnikami realizując program Grupy Duchowego Uczestnictwa łącząc go z codzienną Eucharystią, ofiarując za pielgrzymów Mszę, Komunię Św. i naszą modlitwę. Na zakończenie pielgrzymki, wszystkich łączących się duchowo, Ks. Biskup Ignacy zaprasza na wspólne modlitewne nocne czuwanie na Jasnej Górze, które będzie miało miejsce z 8 na 9 sierpnia w kaplicy cudownego Obrazu. Rozpocznie się ono Apelem Jasnogórskim pod przewodnictwem naszego Biskupa, następnie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem animowana przez pielgrzymów, o północy Msza pod przewodnictwem Bpa Ignacego Deca. 9 sierpnia o godz. 730wejście na Jasna Górę XVI Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej a o godz. 900Msza pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego.We najbliższy wtorek w parafii Wniebowzięcia NMP o 18.45 spotkanie przedpielgrzymkowe.
  • 1 sierpnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca - dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. A w liturgii wspomnienie liturgiczne św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i dK. Po Mszy porannej eucharystyczne nabożeństwo pierwszoczwartkowe. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny tzw. Porcjunkuli (małego kościółka MB Anielskiej w Asyżu, który to odbudował św. Franciszek). Odpust zupełny za nawiedzenie kościoła można uzyskać tylko trzy razy w roku: w uroczystość tytułu kościoła, 2 sierpnia odpust Porcjunkuli i 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (i ten ostatni należy ofiarować za zmarłych). 1 sierpnia przypada również 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • 2 sierpnia, Pierwszy Piątek Miesiąca. Wieczorna Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo eucharystyczne do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1700.
  • 3 sierpnia - Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św. o Niepokalanym sercu NMP w intencji Żywego Różańca, nabożeństwo pierwszosobotnie ze zmianą tajemnic.
  1. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca.Po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.