XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 6 sierpnia, we wtorek - Święto Przemienienia Pańskiego.
 • 8 sierpnia, w czwartek - liturgiczne wspomnienie św. Dominika, kapłana. Przypominamy, że w tym dniu, na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej, Ks. Biskup Ignacy zaprasza, wszystkich diecezjan, którzy nie mogli w niej uczestniczyć fizycznie, na wspólne modlitewne nocne czuwanie na Jasnej Górze, które będzie miało miejsce z 8 na 9 sierpnia w kaplicy cudownego Obrazu. Rozpocznie się ono Apelem Jasnogórskim pod przewodnictwem naszego Biskupa, następnie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem animowana przez pielgrzymów, o północy Msza pod przewodnictwem Bpa Ignacego Deca. Chętni, którzy w czwartek 8 sierpnia chcieliby pojechać autokarem do Częstochowy na nocne czuwanie i na ostatni etap oraz zakończenie XVI pieszej Pielgrzymki Świdnickiej mogą zapisywać się do wtorku w parafii Bożego Ciała. Koszt wyjazdu to 50 zł.
 • 9 sierpnia, w piątek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – dziewicy
  i męczennicy, patronki Europy. Jest to 77 rocznica jej męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. 9 sierpnia o godz. 730 nastąpi wejście na Jasna Górę XVI Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej. O godz. 900 Msza pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego.
 • 10 sierpnia, w sobotę – liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W tym dniu przypada kwartalne nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río orędownikia w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownika w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. Nabożeństwo to będzie po Mszy wieczornej. Przypomnijmy, że zawsze dziesiątego dnia, w drugim miesiącu kwartału odprawiamy w naszej parafii to nabożeństwo.
 1. Stowarzyszenie EGiEG informuje, że dzieci, które 8 sierpnia o godz. 800 wyjeżdżają do wrocławskiego ZOO będą miały zbiórkę pod Bieltexem o 745. Rodzice przed wyjazdem musza wyrazić pisemną zgodę (bez niej dziecko nie będzie mogło pojechać na wycieczkę) i zaopatrzyć dzieci w prowiant na cały dzień. Formularze takiej zgody są do pobrania w zakrystii.
 2. Przypominamy, że w dni powszednie i tylko po Mszach św. oraz w biurze parafialnym, można rezerwować intencje mszalne na 2020 rok. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią!
 3. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.