XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 26 sierpnia w poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji na Uroczystość Msza Święta będzie o godz. 18,00
  • 27 sierpnia, we wtorek - wspomnienie liturgiczne św. Moniki.
  • 28 sierpnia, w środę - liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK. Jest to patronalne święto naszych Sióstr Augustianek. W tym dniu Siostry odnawiają swoje śluby zakonne. W modlitwie szczególnie pamiętajmy o całym Zgromadzeniu Sióstr Augustianek i o powołaniach do ich Zgromadzenia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Sióstr.
  • 29 sierpnia, w czwartek – wspomnienie liturgiczne męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  1. Za tydzień, 1 września - Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy o godz. 1130 inaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny i poświęcimy dzieciom przybory szkolne.
  2. W niedzielę 8 września rozpocznie się VIII Tydzień Wychowania Religijnego. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie rodziców dzieci klas 0-4,6,7,8 szkoły podstawowej.
  3. W niedzielę 1 września na zakończenie wakacji zostaje wznowiona „Słodka Niedziela”. Dlatego za tydzień będzie sprzedawane ciasto po każdej Mszy Świętej. Prosimy chętne osoby, które chciałyby upiec ciasto o wpisywanie się na listę po Mszy w zakrystii.
  4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

 do Niemczy na organizowane 8 IX br.

 dożynki wojewódzko-diecezjalne

 

Drodzy Diecezjanie, a zwłaszcza umiłowani rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, działkowicze

 

Tak dawniej jak i dziś dożynki są ważnym świętem nie tylko dla rolników, ale i dla wszystkich ludzi, gdyż przypominają nam,  że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb. Ponadto nikt z nas, niezależnie gdzie mieszka i czym się na co dzień zajmuje, nie może zapomnieć, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo Polski, także jeśli chodzi o zapewnienie nam wszystkim żywności, jest ściśle związane z pracą rolnika.

Uroczystości dożynkowe to nie tylko święto dziękczynienia Panu Bogu i ludziom, ale to także dobra okazja do refleksji i uświadomienia sobie, jak przemienny i różnorodny jest rytm życia: narodziny i śmierć, koniec zimy i nadejście wiosny, zasiew i zbieranie plonów.

Tegoroczne nasze diecezjalne Święto Plonów będzie miało wyjątkową rangę. Dzięki otwartości Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, które wybrało należącą do terytorium naszej diecezji Niemczę, włączymy się w Dożynki Wojewódzkie. Nasze wspólne dziękczynienie i świętowanie, które przypadnie w niedzielę 8 IX br.  rozpocznie się o godz. 11.30 Mszą św. w miejscowym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP .

Związku z tą nadzwyczajną okolicznością łączącą dożynki wojewódzkie z diecezjalnymi tym bardziej zapraszam Was wszystkich drodzy diecezjanie do licznego udziału w naszym wspólnym dziękczynieniu Panu Bogu za tegoroczne dary, które wydała ziemia i trud poniesiony przez ludzi dolnośląskiej wsi. Ponadto proszę by każdy dekanat naszej diecezji miał podczas dożynek swoją delegację wraz z wieńcem.

Ufam, że staniemy razem w Niemczy do wspólnej modlitwy, by jako ludzie wiary i wdzięczni za plony pól, ogrodów, sadów powierzyć siebie i naszych rolników dobremu Bogu, który nie przestaje o nas się troszczyć.

+Ignacy Dec Biskup Świdnicki