XXIII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś na Mszy o godz. 1000zostaną zainaugurowane w naszym mieście 30. Polsko - Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, a po po Mszy o godz. 1130odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas 1-8 szkoły podstawowej.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 11 września, w środę po Mszy wieczornej spotkanie dla uczniów klas 6-8 SP oraz kandydatów, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  • 12 września, w czwartek – wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Maryi.
  • 13 września, w piatek – wspomnienie liturgiczne św. Jana Chryzostoma bpa i dK i dzień fatimski. Po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie, zatem nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia będzie połączone z Drogą Krzyżową po porannej Mszy św.Po Mszy wieczornej powakacyjne spotkanie formacyjne szafarzy, lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy o wsparcie tej propozycji i zachęcenie swoich synów.
  • 14 września, w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Św. W tym dzniu odbędzie się we Włocławku ogólnopolskie spotkanie Polska pod Krzyżem. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół Katolicki ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Jest to inicjatywa ludzi świeckich. Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 1100we Włocławku na lotnisku Kruszyn. Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej organizuje wyjazd do Włocławka. Informacje i zapisy w Wydziale Duszpasterskim ŚKB, bądź pod numerem telefonu 609830588 u ks. Krzysztofa Oray. Jednakże nie wszyscy będziemy mogli tam pojechać, zatem zapraszamy tu na miejscu do przeżycia Drogi Krzyżowej, która rozpocznie się o godz. 1400na Osiedlu Południowym przy ul. Bolesława Prusa i wyruszy w stronę Wzgórza Pojednania pod Krzyż Milenijny. W nabożeństwie wezmą udział wszystkie bielawskie parafie. Do tego wydarzenia warto przygotować się przez sakrament spowiedzi, który celebrujemy codziennie przed każdą Mszą, będzie także można go przeżyć podczas wędrówki na szczyt góry.Centrum kultu Krzyża Pańskiego w naszej Diecezji będzie tego dnia sanktuarium Krzyża Świętego w Wałbrzychu. Szczegóły czuwania modlitewnego na stronie diecezji świdnickiej. A więcej informacji na temat całego tego ogólnopolskiego wydarzenia na stronie polskapodkrzyzem.pl
  1. W środę,18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej to racji za tydzień w niedzielę 15 września, na rozpoczęcie IX Tygodnia Wychowania, Msza św. o godz. 1130zostanie odprawiona o św. Stanisławie Kostce.
  2. Za tydzień, 15 września przeżywać będziemy Niedzielę Środków Masowego Przekazu, po Mszach św. zbiórka do puszek na misje i na Katolickie Radio Rodzina, które słuchać możemy na falach 98.1 FM.
  3. W sobotę 21 września w Wambierzycach odbędzie się coroczne diecezjalne spotkanie młodzieży Diecezji Świdnickiej - FESTIWAL MŁODYCH - LIGHT FOR LIFE(światło dla życia), w programie min: koncert Arkadio i TGD oraz „nawrócona wiedźma” - aktorka Patrycja Hurlak. Szczegółowe informacje na stronie diecezji i u Ks. Daniela. U niego też zapisy.