XXIV  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1.Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio Rodzina, które słuchać możemy na falach 98.1 FM.

2.W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:

 • 16 września, w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne śś. Męczenników Korneliusza pap.i Cypriana bpa.
 • 17 września, we wtorek - 80 rocznica agresji ZSRR na Polskę. 17 września 1939 o godzinie 4.00 rano wojska sowieckie w sile około 1 miliona żołnierzy przekroczyły wschodnie granice Polski, łamiąc postanowienia paktu o nieagresji z 1932. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 • 18 września, w środę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży. 
 • 19 września, w czwartek - wspomnienie liturgiczne bł. Ks. Gerharda Hirschfeldera, męczennika za wiarę. Kapłan ten zanim został zamordowany przez Hitlerowców w Dachau, w latach 1907-1942 żył i pracował w Kotlinie Kłodzkiej.
 • 20 września, w piątek – wspomnienie liturgiczne świętych Andrzeja Kim Teagon kapłana, Pawła Chong Hasang i ich Towarzyszy męczenników.
 • 21 września, w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.Również w sobotę 21 września w Wambierzycach odbędzie się coroczne spotkanie młodzieży Diecezji Świdnickiej - FESTIWAL MŁODYCH - LIGHT FOR LIFE (światło dla życia), w programie min: koncert Arkadio i Trzecia Godzina Dnia oraz „nawrócona wiedźma” - aktorka Patrycja Hurlak.Szczegółowe informacje na stronie diecezji i u Ks. Daniela. U niego też zapisy.
 • 22 września, w niedzielę, po Mszy wieczornej nabożeństwo do Św. Rity.
 1. Informujemy wszystkich narzeczonych, którzy planują do końca marca 2020 r. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 28 września o godz. 1900w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero w lutym 2020 r. Przypominamy również wszystkim małżonkom, że w parafii Wniebowzięcia NMP, działa profesjonalna Dekanalna Poradnia Rodzinna.
 2. W sobotę 5 października Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Różańcowych do Barda. Zapisy
  w zakrystii po Mszach św. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, a szczególnie Członków Żywego Różańca.
 3. Trwa nabór na pierwszy rok zaocznych studiów teologicznych dla świeckich wŚwidnicy. Dokładne informacje na stronie www.teologia.swidnica.pl