XXVIII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa Wstańcie, chodźmy! Od wielu lat wspólnymi siłami wznosimy żywy pomnik temu Wielkiemu Papieżowi, którym jest fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczony na stypendia naukowe dla biednej a uzdolnionej młodzieży. W związku z tym dziś po Mszach młodzież kwestować będzie na ten szlachetny cel. Dziś także Dzień Fatimski. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimski będzie połączone z nabożeństwem różańcowym o godz. 1730.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 14października, w poniedziałek - Dzień Edukacji Narodowej, modlitwą naszą ogarniamy wszystkich pracowników oświaty.
  • 15 października, we wtorek - liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dK.
  • 16 października, w środę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i dnia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - jest to 41 rocznica tamtego historycznego faktu
  • 17 października, w czwartek – wspomnienie liturgiczne św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, to Dzień Imienin naszego Biskupa Ordynariusza. O godz. 900 w katedrze świdnickiej Msza św. w intencji solenizanta. W czwartek Biuro będzie nieczynne.
  • 18 października, w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty
  • 19 października, w sobotę - wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, bestialsko zamordowanego 35 lat temu przez komunistyczne Służy Bezpieczeństwa.
  1. W przyszłą niedzielę, 20 października, pod hasłem Ochrzczeni i posłani,rozpocznie się Tydzień Misyjny, który jest czasem naszego szczególnego zaangażowania w modlitwę o ewangelizację krajów misyjnych. W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież będzie zbierać znicze i fundusze na znicze na zaniedbane i opuszczone groby na naszych bielawskich cmentarzach.
  2. Przy wyjściu z kaplicy od ministrantów możan już brać karty wypominkowe, można je również wziąć z zakrystii. Niestety w tym roku nie ma kto ich roznieść do naszych domów, zatem prosimy wziąć je także sąsiadam, którzy nie mogą sami już przyjść do naszej światyni. Czytelnie wypełnione, prosimy, wrzucać do skrzynki przy wejściu do kaplicy. Prosimy nie wrzucać ich na tacę. Prosimy także dokładnie wpisać adres, gdyż po posegregowaniu odpowiednio wcześniej ogłosimy, w które dni, z których ulic będą wyczytywane wypominki, tak, aby rodzina mogła być na wspólnej modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła.