XXXI  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś po Mszy o godz. 1130 katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 4 listopada, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza, bpa.
 • 7 listopada - Pierwszy Czwartek Miesiąca. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne po wieczornej Mszy św.
 • 9 listopada, w sobotę - Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
 1. Za tydzień w niedzielę 10 listopada, po Mszy o 1130 kwartalne nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río, a następnie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Za tydzień „Słodka Niedziela”.
4. Również za tydzień w niedzielę 10 listopada przeżywać będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanympod hasłem Sudan Południowy – Przemilczane Cierpienie! 60,5% mieszkańców Sudanu Południowego to chrześcijanie z czego niemal 40% to katolicy. Jest to najmłodsze państwo świata, które 9 lipca 2019 r. obchodziło osiem lat istnienia. Niestety, wg najnowszego raportu ONZ, ponad połowa mieszkańców tego kraju (7 mln ludzi) głoduje.  W Sudanie Południowym mieszka ok. 12 mln ludzi. Szacuje się, że dziś ponad 3,5 miliona pozbawionych jest dachu nad głową, dodatkowo 2 miliony błąka się po bezdrożach, ukrywając się przed pewną śmiercią, a 1,5 miliona już opuściło kraj. UNICEF informuje, że w Sudanie Południowym niemal milion dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywionych. Śmierć głodowa grozi 50 tysiącom z nich. W związku z tym, że za tydzień będzie u nas „Słodka Niedziela”, w którą zbieramy ofiary za sprzedawane ciasto, na budowę kościoła, to za dwa tygodnie w niedzielę 17 listopada będziemy zbierać ofiary dla naszych braci i sióstr w Sudanie Południowym.
 1. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 4 listopada. Zachęcamy, aby na nabożeństwa wypominkowe o godz. 1730 przychodzić z całymi rodzinami, tak, aby wszyscy mogli uczestniczyć w modlitwie za swoich bliskich zmarłych i aby uczyć młode pokolenie jak ważna jest modlitwa za zmarłych. A oto harmonogram czytania wypominek.
 • 4 listopada, w poniedziałek, ulice: Dzierżoniowska, Brzeżna, Żeromskiego, Owocowa.
 • 5 listopada, we wtorek, ulice: Wodna, Niecała, Szpakowa, Tkacka, Rolna, Gołebia.
 • 9 listopada, w sobotę, ulice: Wolności od nry 1-49, Kościuszki, Wojska Polskiego, pl. Młodzieży.
 • 11 listopada, w poniedziałek, ulice: Wolności od nry 50-91, Piławska, Prosta, Grunwaldzka, Tulipanowa, Łabędzia, Kilińskiego, Pułaskiego oraz wypominki niepodpisane i spoza Parafii.