XXXII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Przeżywamy dziśam XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Sudan Południowy – Przemilczane Cierpienie! 
  2. Dziś po Mszy o 1130 kwartalne nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río, a następnie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Dziś na Mszy o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki, które będą rozniesione tylko do części naszych domów przez osoby upoważnione przez księdza Proboszcza i mające identyfikator z pieczęcią Parafii. Dlatego też prosimy uważać na różnego rodzaju domokrążców, oszustów, którzy mogą podszywać się pod ludzi przez nas kwalifikowanych. Gdyby jakaś osoba wydała się nam podejrzana prosimy zażądać od niej pisemnego upoważnienia od ks. Proboszcza z pieczęciami naszej Parafii, jeśli nam tego nie okaże należy to zgłosić na Policję gdyż są to oszuści. Ofiary za opłatki tradycyjnie są przeznaczone na budowę kościoła. Opłatki sprzedawane w hipermarketach są kolejnym produktem z półki, warto, więc przy okazji głośno zapytać czy są one poświęcone.
  4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 11 listopada, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Marcina z Tours, bpa. To także nasze narodowe świeto 101 rocznica odzyskania naszej niepodległości. O godz. 1000 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona będzie miejska, koncelebrowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. A następnie o godz. 1130 na Placu Kombatantów odbędą się miejskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 1600 w Sali Teatru Robotniczego koncert piesni patriotycznych pod kierunkiem p. Anny Lutz. Prosimy o podkreślenie tego święta przez udekorowanie swoich domów flagami państwowymi.
  • 12 listopada, we wtorek - wspomnienie liturgiczne św. Jozafata, biskupa i męczennika;
  • 13 listopada, w środę - wspomnienie liturgiczne świętych Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników;
  1. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Nieplanowane”. Jest to prawdziwa historia, którra opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła klnikę aborcyjną „Planned Parenthood” czyli „Zaplanowane Rodzicielstwo”. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje. W Diecezji Świdnickiej film "Nieplanowane" jest wyświetlany od 1 listopada br. w następujących kinach: Kłodzko Kino "Cinema 3D" - ul. Noworudzka 2 (Galeria TWIERDZA), Świdnica Kino "Cinema 3D" - ul. Westerplatte 29 (Galeria ŚWIDNICKA), Wałbrzych Kino Cinema City - ul. 1 Maja 64 (Galeria Victoria).