NA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji, w tym także naszego. Dziś także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza.
  2. W środę - 27 listopada, po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.
  3. W czwartek – 28 listopada, Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  4. Z piątku na sobotę (29/30 listopada) na Jasnej Górze pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca, odbędzie się nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Zapisy i wszelkie informacje dotyczące wyjazdu pod nr tel. 74 644 89 78. Koszt 60 zł.
  5. W sobotę - 30 listopada - święto Świętego Andrzeja Apostoła.
  6. Za tydzień, 1 grudnia - Pierwsza Niedziela Miesiąca i Pierwsza Niedzielą Adwentu. Rozpocznie ona nowy Rok Liturgiczny. Już dziś prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary dla naszych braci i sióstr w Sudanie Południowym, jest to kwota 1190 zł.
  8. Fundacja Missericordias Domini informuje, że dysponuje drewnem rozpałkowym dla ludzi starszych, chorych, samotnych, niewychodzących z domu, naprawdę potrzebujących, może mało zaradnych. Zatem prosimy, aby rozejrzeć się wśród sąsiadów, może jest ktoś taki i zgłosić nam po mszach w zakrystii, podając ich adres i numer telefonu. Drewno zostanie dostarczone im do domu.
  9. Do dziś jeszcze można zapisywać dzieci z naszej parafii na zabawę mikołajkową, która odbędzie się 1 grudnia w Domu Weselnym przy ul. Wodnej 10 o godz. 1500. Wstęp jest bezpłatny. Uczestnictwo w tejże uroczystości tylko po uprzednim zgłoszeniu u pana Władysława Kroczaka pod numerem telefonu 697 075 777 lub zapisie dziecka do zeszytu, który jest w pokoju spowiedzi. Do mam zwracamy się z prośbą, aby na tę uroczystość upiekły ciasto i przyniosły odpowiednio wcześniej na salę na ul. Wodnej, gdzie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.