Ogłoszenia duszpasterskie

na I Niedzielę Adwentu - 1 grudnia 2019 r.

 

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Eucharystia daje życie – Wielka tajemnica wiary”. Dziś podczas liturgii błogosławimy wieniec adwentowy i świece Caritas na wigilijny stół. Po Mszy o godz. 1130 katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Naszą Przewodniczką na adwentowej drodze jest Niepokalana Maryja. To właśnie ku Jej czci będziemy odprawiać Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1800, a w soboty o godz. 700. Prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty, a dorośli niech na roraty przynoszą zawsze świece. Ze względu na Roraty nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie odprawiana o godz. 1745
  a nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątki po Mszy o godz. 900.
 3. Zachęcamy, aby się włączyć w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję „Drzewko Adwentowe” ofiarując jednemu potrzebującemu człowiekowi z naszej Parafii szlachetną paczkę świąteczną. Drzewko pojawi się w naszej kaplicy za tydzień. Podobnie jak ubiegłym roku chcemy pomóc dorosłym - samotnym i niepełnosprawnym, którzy żyją bardzo ubogo. Przy wyjściu z kaplicy wywieszone są kartki z podstawowymi produktami. Akcja jest zupełnie anonimowa z dwóch stron: obdarowującego
  i obdarowywanego. Produkty prosimy przynosić do naszej kaplicy do 15 grudnia. Na ścianie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej zawieszona jest skrzyneczka z napisem Misericordias Domini, do niej można wrzuca ofiary pieniężne również na ten sam cel. Fundacja zwraca się również z prośbą o przynoszenie do 10 grudnia różnych rękodzieł związanych z Bożym Narodzeniem, które będą sprzedawane na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • 3 grudnia, we wtorek – wspomnienie liturgiczne św., Franciszka Ksawerego, prezb.
 • 4 grudnia, w środę – spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 i starszych
 • 5 grudnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 1730 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań i naszych darczyńców.
 • 6 grudnia, Pierwszy Piątek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja bpa. Po Mszy o godz. 900 pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą sw. i od 1715 do 1800. Od godz. 1000 swoich chorych odwiedzi Ks. Proboszcz z comiesięczną wizytą sakramentalną.
 • 7 grudnia - Pierwsza Sobota Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego. Poranna Msza św. Roratnia w intencji Żywego Różańca, a po Mszy eucharystyczne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Daniel.
 1. Za tydzień, w niedzielę - 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 1200 do 1300 „Godzina Łaski” dla całego świata. Dlatego po mszy o godz. 1130 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla tych, którzy będą trwali na modlitwie w tym czasie, Matka Boża obiecała zesłać niezliczone łaski dla ciała i duszy oraz wielkie i liczne nawrócenia. Przypomnijmy, że Maryja objawiając się w Montichiari we Włoszech, 72 lat temu, w 1947 prosiła: „Życzę sobie, aby każdego roku w Uroczystość Mego Niepokalanego Poczęcia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła niech modli się tam gdzie będzie przebywał. Członkowie Żywego Różańca w tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Troską obejmujemy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W tym roku Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będą w dniach od 21-23 grudnia. Głosić je będzie Ks. bp. Jacek Kiciński z Wrocławia. Rekolekcyjna spowiedź adwentowa będzie miała miejsce sobotę
  21 grudnia. Prosimy tę informację o rekolekcjach przekazywać najbliższym oraz sąsiadom i przyjaciołom, zapraszając ich także na te ćwiczenia duchowe. I już dzisiaj modlitwą otoczmy nasze przygotowanie do rekolekcji i rekolekcjonistę.
 3. Dziękujemy za adwentową dekorację Pani Ewie Pogorzelskiej, naszym Siostrom i panu Czesławowi Filozofowi i Stanisławowi Chęcińskiemu. Bóg zapłać!
 4. Do nabycia jest jak zawsze dobra prasa katolicka, świece Caritas na wigilijny stół, których sprzedaż przeznaczona jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom z ubogich rodzin. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 5 zł. Są także kartki Bożonarodzeniowe z wizerunkiem naszego kościoła i świątecznymi życzeniami w cenie 1 zł.