na II Niedzielę Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Od 1200 do 1300 „Godzina Łaski” dla całego świata. Bezpośrednio po mszy o godz. 1130 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla tych, którzy będą trwali na modlitwie w tym czasie, Matka Boża obiecała zesłać niezliczone łaski dla ciała i duszy oraz wielkie i liczne nawrócenia. Członkowie Żywego Różańca w dniu dzisiejszym mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
 2. Tradycyjnie druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Po raz XX troską obejmujemy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. Po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek na ten cel.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • w środę, 11 grudnia – po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8.
 • w czwartek, 12 grudnia – liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, patronki poczętych dzieci.
  12 grudnia 1531 roku Matka Najświętsza objawiła się Aztekowi św. Juanowi Diego i pozostawiła swój wizerunek na jego szacie. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół Katolicki.
 • w piątek, 13 grudnia - liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu nie można nam zapomnieć o ofiarach stanu wojennego, który 38 lat temu wprowadziły w naszej Ojczyźnie zbrodnicze władze komunistyczne. Jest to okazja, żeby przypomnieć i zaprosić wszystkich, którzy czują się patriotami, i bliskie jest im dobro naszej umiłowanej Ojczyzny, aby przyłączać się do Krucjaty Różańcowej za Polskę i Polaków. Codziennie przed poranną i wieczorna Mszą św. odmawiamy dziesiątek różańca w tej intencji.
 • w sobotę, 14 grudnia - liturgiczne wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK. O godz. 1500, tradycyjnie od trzech lat, w tym dniu zbieramy się na rynku, aby upamiętnić Akt Zawierzenia naszego miata NMP.
 1. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 1800, a w soboty o godz. 700.
 2. Raz jeszcze zachęcamy, aby się włączyć w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję „Drzewko Adwentowe” ofiarując w tym roku jednej starszej, umysłowo niepełnosprawnej osobie szlachetną paczkę świąteczną. Nie dziwmy się zatem, że na papierowej bombeczce przeczytamy np. „Grzegorz lat 27 chce Kubusia Pychatka”. Przed ołtarzem ustawiona jest już choinka, na której są słodkości z informacją, czego dana osoba potrzebuje. Gotowe paczki z numerem z choinki prosimy przynosić do naszej kaplicy do 15 grudnia. Prosimy także o prowiant o długim terminie przydatności dla osób samotnych
  i niepełnosprawnych. Ten również przynosmy do 15 grudnia.
 3. Od najbliższej soboty 14 grudnia do 18 grudnia, Ks. Proboszcz głosić będzie Rekolekcje w par. pw. Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju. Módlmy się w intencji tamtejszej wspólnoty parafialnej i Ks. Proboszcza, a także o błogosławione owoce tych świętych ćwiczeń duchowych. A za dwa tygodnie przyżywać będziemy my sami Rekolekcje Adwentowe w dniach od 21-23 grudnia. Głosić je będzie Ks. bp. Jacek Kiciński z Wrocławia. Rekolekcyjna spowiedź adwentowa będzie miała miejsce sobotę
  21 grudnia. Modlitwą otoczmy nasze przygotowanie do rekolekcji i rekolekcjonistę. Plan rekolekcji już jest wywieszony w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 4. Za tydzień w niedzielę, 15 grudnia w kościele Wniebowzięcia NMP o godz.1800 chór Beatae Mariae Virginis zaprasza na koncert pt. „Jedynie w Bogu cała ufność moja”. Bedzie to koncert dla Pana - modlitewne spotkanie ze Słowem Bożym i medytacja pieśnią. Po koncercie chór będzie kwestował na rzecz poważnie chorej Anetki, córki jednej z chórzystek, której leczenie jest bardzo kosztowne, a rodzina nie jest w stanie samodzielnie pokryć kosztów leczenia i tylko pomoc ludzi dobrego serca może umożliwić ratowanie życia i zdrowia ich córki.
 5. Dziękujemy Stowarzyszeniu Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze za zorganizowanie
  1 grudnia zabawy dla dzieci i spotkania ze św. Mikołajem.
 6. Od 07 - 22 września 2020 organizowana jest Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej  do Japonii śladami św. Maksymiliana Kolbego oraz do Korei Południowej. Szczegóły na stronie diecezji świdnickiej.