na III Niedzielę Adwentu - Gaudete

 1. Zapraszamy dzisiaj na bielawski Rynek na Jarmark Adwentowy od 1200 do 1800, szczególnie do odwiedzenia stoiska naszej Fundacji Misericordias Domini.
 2. We wtorek, 17 grudnia, rozpocznie się druga część Adwentu trwająca do 24 grudnia, która jest bezpośrednim czasem przygotowania do obchodów pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na Świat, czyli Jego Narodzin. Trzeci tydzień adwentu, który dziś rozpoczynamy, jest tygodniem modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
 3. Niegdyś 18 grudnia w liturgii obchodzono Święto Oczekiwania Matki Bożej, dlatego w środę na Mszy roratniej będziemy się modlić za mamy oczekujące potomstwa, prosząc dla nich o szczęśliwe rozwiązanie, i którym to po liturgii udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Prosimy tę informację przekazać zainteresowanym.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy roratniej. Żadna inna celebracja, nie wprowadza nas tak w niepowtarzalny klimat Adwentu i naszego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego jak właśnie roraty.
 5. W piątek 20 grudnia od godziny 1000 odwiedzimy tych chorych, do których nie przychodzimy z wizytą miesięczną. Prosimy dziś po Mszach św. zgłaszać ich adresy w zakrystii. Osoby poinformowane o przygotowanych dla nich paczkach świątecznych, prosimy o ich odbiór w piątek 20 grudnia o godz. 1015.
 6. W sobotę 21 grudnia rozpoczniemy trzydniowe Rekolekcje Adwentowe. Głosić je będzie Ojciec bp Jacek Kiciński z Wrocławia. Również w sobotę będzie rekolekcyjna spowiedź adwentowa od 800-900 i 1700-1800. Naukui rekolekcyjne w sobotę i poniedziałek o godz. 900 i 1800, w niedziele na wszystkich Maszach św. Po Mszy o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas od I-IV szkoły podstawowej i rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania Modlitwą otoczmy nasze przygotowanie do rekolekcji i rekolekcjonistę. Plan rekolekcji jest dodtępny w gablocie i na naszej stronie internetowej.
 7. W przyszłą niedzielę - 22 grudnia, na Mszy o godz 1800 o. bp Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla naszych sióstr i braci w wierze w Kościele na Wschodzie. Zebrana kwota to 808,85 zł. Wszystkim składamy Bóg zapłać!
 9. Składamy również serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w listopadzie na budowę kościoła, ich kwota wynosi 11885 zł, w tym z wypominek 6350 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 10. Podobnie jak w ubiegłych latach, 11 i 18 stycznia 2020 r. Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze organizuje w Domu Weselnym na ul. Wodnej zabawy karnawałowe, z których dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła. Prosimy o upieczenie ciast na te dwie imprezy, jako formę cegiełki na budowę świątyni. Prosimy o informację, na kogo możemy liczyć.
 11. Do nabycia są płyty z koędami nagranymi przrez naszego Ks. Proboszcza, które mogą stanowić podarunek pod choinkę. Płyta jest cegiełką na budowę naszego kościoła. Jej cena to 25 zł.