na IV Niedzielę Adwentu

  1. Dziś, nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Dodatkowo, po Mszy o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas od I-IV szkoły podstawowej i rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dziś na Mszy wieczornej o. bp Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, a po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo do św. Rity. Jutro nauki rekolekcyjne na Mszach o godz. 900 i 1800.
  2. Pojutrze Wigilia Narodzenia Pańskiego. Jest ona czasem modlitewnego czuwania w oczekiwaniu na przyjście Pana. Posiłek Wieczerzy Wigilijnej ma swój chrześcijański ceremoniał. Zgromadzeni przy stole rozpoczynają go od zapalenia świecy mówiąc: Światło Chrystusa. Następnie wszyscy odmawiają modlitwę Anioł Pański, a po niej jeden z uczestników odczytuje słowa Ewangelii według św. Łukasza (Łk 2,1-14). Po odczytaniu tego fragmentu następuje wspólna modlitwa, wspomnienie zmarłych i łamanie się opłatkiem. Po tym obrzędzie intonujemy kolędę. Po czym zasiadamy do uczty, której atmosfery niech nie zakłóca włączony telewizor, a jej podniosłość niech podkreśli śpiew naszych pięknych narodowych kolęd. Zachęcamy, aby także zachować polską tradycję postu od potraw mięsnych. Apelujemy o zupełną abstynencję. O godz. o 2200 - Wigilijna Msza Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a Pasterka o północy. Na Mszę o godz. 2200zapraszamy szczególnie dzieci i ludzi starszych, którym naprawdę ciężko będzie przyjść do świątyni o północy, to dla nich zostawmy miejsce na tej liturgii. Tradycyjnie po Pasterce i po Mszy wigilijnej połamiemy się opłatkiem przed kaplicą.
  3. W pierwszym i drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę.
  4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  • 26 grudnia, w czwartek – święto św. Szczepana dk i pierwszego męczennika.
  • 27 grudnia, w piątek– święto św. Jana Ap. i Ewang. Po Mszy wieczornej poświęcenie i degustacja wina,
  • 28 grudnia, w sobotę – święto świętych Młodzianków męczenników,
  • za tydzień - 29 grudnia, Niedziela Św. Rodziny. Na Mszach św. małżonkowie odnowią swoje ślubowania sakramentalne i będziemy się modlić szczególne za wszystki rodziny z naszej Parafii.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w charytatywne akcje pomocy ubogim zorganizowane przez Fundację Misericordias Domini. Wdzięczność naszą kierujemy także do dzieci i ich rodziców, którzy w czasie Adwentu przychodzili na roraty. Niechaj Pan Bóg sam będzie nagrodą. Serdeczne, wielkie Bóg zapłać!
  2. Do nabycia jest płyta z koędami nagranymi przrez naszego Ks. Proboszcza. Płyta jest cegiełką na budowę naszego kościoła. Jej cena to 25 zł.