NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na Diecezjalną Poradnię Rodzinną.
 2. od 2 do 31 stycznia ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. w tygodniu odprawiane będą od poniedziałku do piątku o 700 i 900, wyjątkiem będzie środa 22 stycznia. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartki od godz. 1000 do 1100.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
 • 31 grudnia, we wtorek - liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra papieża - ostatni dzień Starego Roku. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za Parafian, jako dziękczynienie za Boże błogosławieństwo w mijającym roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Za publiczne odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny.O godz. 2300w kaplicy górskiej na szczycie Wielkiej Sowy, Mszę św. odprawi Biskup Świdnicki Ignacy Dec.
 • 1 stycznia, w środę - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki a zarazem Światowy Dzień Pokoju, odpust w naszej kaplicy. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. O godz. 1130 suma odpustowa w intencji naszych Sióstr Augustianek.
 • 2 stycznia Pierwszy Czwartek Miesiąca oraz wspomnienie liturgiczne Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK.. O godz. 900 Masza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
 • 3 stycznia Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 900 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każdą mszą św. i od 1600 do 1630.
 • 4 stycznia Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. W styczniu, ze względu na Kolędę nie będzie odwiedzin chorych.
 1. Za tydzień 5 stycznia Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. A po Mszy o godz. 1130 katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych.
   
 2. W czwartek 2 stycznia 2020 r. od godz. 1600 rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą Szególłowy plan Wizyty Duszpasterskiej jest dostępny jest na naszej stronie internetowej. Rodziny, które odwiedzać będziemy w danym dniu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Przy okazji kolędy, w naszej tradycji, składane są ofiary z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne, Kurię i Parafię. Przy tej okoliczności, ośmielamy się nieśmiało prosić Was, również o ofiary na budowę kościoła. Gdyby ktoś z Państwa miał życzenie takowy dar złożyć, to prosimy podobnie jak w ubiegłych latach, osobną kopertę, którą doręczą nam ministranci, z przeznaczeniem na budowę naszej świątyni podpisać nazwiskiem rodziny, adresem i sumą, jaka będzie darowana. Ale prosimy, aby brak środków materialnych nie był przyczyną zamkniętych przed nami drzwi. Po Kolędzie idziemy po to by nieść Dobrą Nowinę i błogosławieństwo Nowonarodzonego. Jeżeli kogoś nie stać na dar materialny niech ofiaruje swoje cierpienie i szczerą modlitwę w intencji naszej Parafii oraz dzieła budowy świątyni. W miarę możliwości prosilibyśmy, aby rodzina była w komplecie. Prosimy, aby wcześniej pozamykać wszystkie zwierzęta domowe. Wszystkich uczniów tak ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej i średniej prosimy, aby przygotowali zeszyty z religii, dzieci ziarno, które dostają po niedzielnej Mszy św.