NA II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
    A po Mszy o godz. 1130 katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest także Światowym Dniem Misyjnym, w którym naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę chcemy wesprzeć dzieła misyjne Kościoła. Msze św. Jak w każdą niedzielę. Piaty raz dziś ulicami naszego miasta przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Zachęcamy całe rodziny do udziału w tym wydarzeniu. Orszak wyruszy o godz. 1400 z Targowiska Miejskiego przy ul. Żeromskiego. Nasza Parafia od początku idzie w orszaku króla Melchiora, który idzie ubrany w strojach zielonych. O godz. 1345 zbiórka na Targowisku Miejskim. Po wejściu na plac prosimy o odebranie koron i śpiewników. Wszystkie dzieci przebtane za aniołki lub pasterzy zostaną nagrodzone słodyczami.
  3. Za tydzień 12 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego. Po Mszy o godz. 1130 spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. w tygodniu odprawiane są od poniedziałku do piątku o 700 i 900. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w czwartki od godz. 1000 do 1100.
  5. Przypominamy, że plan wizyty duszpasterskiej dostępny jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  6. Prosimy o upieczenie ciast na dwie zabawy karnawałowe, organizowane są 11 i 18 stycznia, z których dochód przeznaczony będzie na budowę naszego kościoła. Prosimy potraktować to, jako formę cegiełki na budowę świątyni. Prosimy o informację, na kogo możemy liczyć.
  7. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

W piątek 3 stycznia do wieczności odszedł +Tadeusz Harańczyk, jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 9 stycznia. O godz. 1200 Msza żałobna w naszej kaplicy a po niej złożenie doczesnych szczątków w grobie rodzinnym na Cmentarzu Parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!