na II Niedzielę Zwykłą

 

  1. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
  • 21 stycznia we wtorek, wspomnienie św. Agnieszki, dz i m;
  • 22 stycznia, w środę wieczorna Msza św. i nabożeństwo do Św. Rity. Nie będzie Mszy o 900;
  • 24 stycznia, w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK;
  • 25 stycznia, w sobotę - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  1. W niedzilę 26 stycznia, o godz. 1600 w kościele św. Antoniego w Pieszycach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Anny Wyszkoni. Wejściówki są w cenie 48 zł. Można je nabyć po Mszach św. w zakrystii.
  2. W poniedziałek 20 stycznia o godzinie 1700w auli WSD w Świdnicy odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Drogami Wiary i Rozumu. Tym razem zmierzymy się z pytaniem: „Dlaczego Kościół potrzebny jest do zbawienia?”. Postawione pytanie jest ciekawe i zasadne z następujących powodów: często słyszymy hasło: Bóg tak - Kościół nie; instytucjonalny kryzys Kościoła; masowe wypisywanie się młodzieży z religii; kwestionowanie autorytetu Kościoła w sprawach wiary i moralności. Na powyższe pytania odpowie ks. prof. Dariusz Kowalczyk. Prelegent jest wybitnej sławy teologiem, który na co dzień pracuje na Uniwersytecie w Rzymie. Znany jest z licznych publikacji i wypowiedzi medialnych.  
  1. Burmistrz Miasta Bielawa zaprasza mieszkańców w wieku 60+ nieaktywnych zawodowo do udziału w zajęciach Dziennego Domu Senior+ oraz Klubu Senior+ w Bielawie ul. Lotnicza 5. Oferujemy seniorom m.in.: usługi rehabilitacyjne, gorący posiłek, zaspakajanie potrzeb kulturalnych, rekreacyjnych i towarzyskich. Zapisy w Zespole OśrodkówWsparcia ul. Lotnicza 5 lub w Ośrodku Pomocy Społecznej ul. 3 maja 20 w Bielawie w godz. 800 do 1500.