na Święto Ofiarowania Pańskiego

 1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Zatem modlimy się dzisiaj za wszystkie zakonnice i zakonników, a szczególnie nasze siostry Augustianki. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji.
 2. Dziś po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Od jutra powrócimy do zwykłego porządku odprawiania wszystkich nabożeństw i funkcjonowania Biura.
 4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • W poniedziałek 3 lutego - wspomnienie liturgiczne św. Błażeja, bp i m.; po Mszach św. błogosławieństwo świec i wiernych ku czci tego świętego.
 • w środę 5 lutego – liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziew. i m, przed zakończeniem liturgii mszalnej poświęcenie chleba i wody.
 • 6 lutego Pierwszy Czwartek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Po wieczornej Mszy św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań;
 • 7 lutego Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po porannej Mszy Droga Krzyżowa a po wieczornej pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od 1730 do 1800. Od godz. 1000 proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
 1. We wtorek 28 stycznia zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Przyjęło nas 922 (tyle samo co w 2019 r., co stanowi 58,72 % wszystkich rodzin naszej Parafii, 640 rodzin nas nie przyjęło, co stanowi  41,28%. Za wszelką doznaną życzliwość i złożone ofiary na budowę kościoła, potrzeby naszej Parafii, utrzymanie Seminarium Duchownego i funkcjonowanie Kurii Biskupiej bardzo serdecznie dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Informujemy wszystkich narzeczonych, którzy planują do końca października br. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż za tydzień, w sobotę, 8 lutego o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się we wrześniu 2020 r.
 3. Na ręce Pana Władysława Kroczka składamy serdeczne podziękowanie wszystkim członkom Stowarzyszenia Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze oraz wolontariuszom za zorganizowanie zabaw opłatkowo-karnawałowych, które odbyły się 11 i 18 stycznia. Dziękujemy wszystkim, tym którzy upiekli ciasto jak również Państwu Henryce i Jerzemu Gawryckim za ofiarowane mięso i wędliny.
 4. Prosimy o odpis 1% podatku na naszą fundację Misricordias Domini. Numer KRS 0000 357618.
 5. Zapraszamy do udziału, w dniach od 12–20 maja 2020 r. w Narodowej Pielgrzymce do Włoch z Biskupem Ignacym Decem i Biskupem Adamem Bałabuchem. Głównym punktem pielgrzymki będzie udział we Mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka dnia 17 maja. Szczegółowe informacje na gablocie oraz na stronie diecezji i naszej parafii.
 6. Informujemy, że w piątek, 31 stycznia, w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, przy ul. Traugutta 111-113 otwarto wernisaż przygotowywanej przez panią dr Małgorzatę Michalską pt. „Podlwowska wieś Sokolniki na dawnej fotografii". Wystawa będzie czynna do 9 kwietnia 2020 roku i będzie ją można zwiedzać w godzinach otwarcia muzeum: wt.–sob. 1000–1600 oraz w niedz. 1000–1800. Sama autorka i kuratorka wystawy będę po niej oprowadzać osobiście 8 i 9 lutego, o godz. 1500. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wernisaż.