na V Niedzielę Zwykłą

  1. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek, 10 lutego – liturgiczne wspomnienie św. Scholastyki, dz. oraz św. Józef Sáncheza del Río. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do Św. Józefa del Río i oddanie czci jego relikwiom. Przypomnijmy, że ten meksykański męczennik oddał życie za wiarę w Jezusa w 1928 roku mając niespełna 15 lat. Umierając wypisał na ziemi własną krwią słowa: NIECH ŻYJE CHRYSTUS KRÓL! Jest on wyjątkowym orędownikiem w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownikiem w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. W Polsce jest tylko dosłownie tylko kilka miejsc, w których znajdują się relikwie tego męczennika, między innymi jest to nasza Parafa.
  • we wtorek, 11 lutego – 162 rocznica objawień Najświętszej Maryi Panny w Lourdes – XXVIII Światowy Dzień Chorego. Z tym dniem związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla ludzi chorych i ludzi im posługujących. Naszym modlitwom polecać bedzieny wszystkich chorych z naszej parafii i ich rodziny, a także całą Służbę Zdrowia. Z racji Dnia Chorego na Mszy wieczornej udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych osobom borykającym się z długimi i przewlekłymi chorobami.
  • w piatek, 14 lutego – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz wspomnienie św. Walentego, bpa.
  • w sobotę 15 lutego - liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Michała Sopoćki, Apostoła Miłosierdzia i spowiednika św. Faustyny. Po Mszach św. błogosławieństwo jego relikwiami i oddanie im czci.
  1. Zapraszamy do udziału, w dniach od 12–20 maja 2020 r. w Narodowej Pielgrzymce do Włoch z Biskupem Ignacym Decem i Biskupem Adamem Bałabuchem. Głównym punktem pielgrzymki będzie udział we Mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka dnia 17 maja. Zaś we wrześniu od 07–22 planowana jest pielgrzyma diecezji świdnickiej do Japonii śladami św. Maksymiliana Kolbego i do Koreii Południowej. Programy pielgrzymek i szczegółowe informacje na stronie Diecezji Świdnickiej i na stronie naszej parafii.
  2. Prosimy o odpis 1% podatku na naszą fundację Misricordias Domini. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w załatwieniu formalności związanych z przekazaniem 1% podatku wystarczy, że przyniesie swój PIT oraz wszystkie posiadane informacje o dochodach za rok 2019 r. i poniesionych wydatkach podlegających odliczeniu, a nasi wolontariusze sami wypełnią odpowiednie formularze. Jeżeli ktoś chciałby przekazać 1% podatku naszej Fundacji samodzielnie, to przypominamy, że numer KRS 0000357618 fundacji jest na naszej stronie internetowej w zakładce „kontakt”.