1. Dziś na Mszy o godz. 1000 modlimy się za pana Organistę z racji jego imienin.
  2. W środę 26 lutego – POPIELEC, dzień, którym zainaugurujemy okres Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Msze św. o godz. 900 i 1800. Na znak rozpoczynającego się okresu pokuty podczas każdej Mszy św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wykorzystajmy ten święty czas i prośmy Pana Boga o ducha pokuty oraz o pojednanie się z Nim i z naszymi braćmi. Liturgia okresu Wielkiego Postu ma nas przygotować do obchodu Misterium Paschalnego przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Pierwsza część Wielkiego Postu ma charakter pokutny i trwać będzie do soboty czwartego tygodnia. Od V Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się tzw. część pasyjna. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się także czas tzw. spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu aż do Wielkanocy obowiązuje wstrzemięźliwość od zabaw, zgodnie z IV przykazaniem kościelnym. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zawsze można uzyskać odpust zupełny. Również za ofiary przeznaczone na Jałmużnę Postną zawsze można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Można je składać przez cały wielki Post, a szczególnie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Przypomnijmy, że jest to jedna z form odprawienia pokuty. Ofiary podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego,
  3. Za tydzień 1 marca Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  4.  Ks. Biskup Ignacy zaprasza wszystkich tegorocznych abiturientów w piątek 20 marca na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę. Najważniejszym jej elementem będzie Eucharystia, podczas której w kaplicy Cudownego Obrazu zostanie złożone dziękczynienie Panu Bogu za lata nauki szkolnej i skierowana zostanie prośba o potrzebne dla nich łaski na czas dalszych życiowych decyzji i czas matury.
  5. Raz jeszcze prosimy o odpis 1% podatku na naszą fundację Misricordias Domini. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w załatwieniu formalności związanych z przekazaniem 1% podatku wystarczy, że przyniesie swój PIT oraz wszystkie posiadane informacje o dochodach za rok 2019 i poniesionych wydatkach podlegających odliczeniu, a nasi wolontariusze sami wypełnią odpowiednie formularze.
       6. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Dostępny jest również Mały Gość Niedzielny, który dzieciom pomoże lepiej wykorzystać czas Wielkiego Postu.