na IV Niedzielę przygotowania Paschalnego zwaną „LAETARE” 

  1. Dziś mieliśmy rozpocząć nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Każdy się zgodzi z faktem, że inny jest tegoroczny Wielki Post. Naprawdę WIELKI. Mało kto już traktował go poważnie. Z roku na rok coraz mniej nas uczestniczyło w rekolekcjach. I oto przeżywamy teraz swoiste rekolekcje, na których musimy uderzyć się mocno w piersi, bośmy zgrzeszyli. Wszyscy, bez wyjątku! Pychą, obżarstwem, zachłyśnięciem się władzą, często jak faryzeusze sprzed dwóch tysięcy lat, którzy mieli prawo – jak mówili – ale nie mieli miłości i przebaczenia. Daj Boże, aby te rekolekcje naprawdę nas zmieniły. Warto zatem w izolacji od świata zmierzyć się ze swoim własnym sumieniem. Pan Jezus nie potrzebuje drzwi, żeby do nas wejść. On je przenika i nawet gdy będziemy w zamknięciu, nawet gdyby z drugiej strony nie było klamki – On przyjdzie, jeśli tylko usłyszy: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” Dla tych, którzy chcą więcej czasu spędzić przed Panem Jezusem Eucharystycznym i skorzystać z sakramentu pokutu informujemy, że od poniedziału do środy będzie trwała w ciszy Adoracja Najświętszego Sakramentu od 730 do 800 oraz od 1700 do 1800. W tym czasie będzie także okazja do spowiedzi. Prosimy też w miarę swoich możliwości korzystać z sakramentu pokuty, by nie wygenerować kolejek przed samymi świętami.
  2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 1730 bez nauki pasyjnej.
  3. Godziny Mszy świętych i nabożeństw Drogi Krzyżowej nie ulegają zmianie.
  4. Biuro parafialne nieczynne do odwołania. W pilnych sprawach prosimy telefonować.
  5. W środę, 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu wszyscy, którzy należą do Żywego Różańca maja przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Jest to także Dzień Świętości Życia. 25 marca przypada także  16. rocznicy utworzenia Diecezji Świdnickiej oraz święceń biskupich i ingresu do katedry świdnickiej, JE ks. bp. Ignacego Deca, zachęcamy do modlitwy w intencji Pierwszego Biskupa Świdnickiego.
  6. Wszystkie spotkania grup parafialnych są odwołane, również próby dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Raz jeszcze w imieniu Fundacji Misericordias Domini prosimy o prowiant o długim terminie przydatności, np. olej, mąka, kasza, konserwy, makarony itp. Prosimy przynosić je także do naszej kaplicy do 29 marca. Są to produkty, z których zostaną przygotowane paczki na święta dla ludzi dorosłych, żyjących w biedzie, samotnych i niepełnosprawnych. Na ten cel przeznaczona jest także nasza Jałmużna Postna.
  8. Prosimy, aby ci którzy złożyli PIT-y niech cierpliwie czekają - ich formalności względem Urzędu Skarbowego będą zrealizowane. 

  9. GDYBY KTOŚ SAMOTNY, STARSZY POTRZEBOWAŁ POMOCY DOTYCZĄCEJ ZROBIENIA ZAKUPÓW PROSIMY, ABY ZADZWONIŁ NA NUMER PARAFIALNY 530 117 563. BARDZO CHĘTNIE POMOŻEMY!

Wierni, którzy nie mogą uczestniczyć w Eucharystii, mogą odmówić tradycyjną modlitwę Aktu Komunii duchowej, odmawianą także w przeszłości przez wielu świętych:

Jezu mój! wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę Cię posiadać w duszy mojej. Ponieważ teraz nie mogę Cię przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do serca mojego. Obejmuję Cię jakobyś już do mnie przyszedł i cały z Tobą się łączę,  nie dozwól, abym się miał oddalić od Ciebie.  Św. Alfons Liguori

 
Modlitwa do odmówienia 25 marca:

Boże, Pasterzu i Rządco wszystkich wiernych, za przyczyną Maryi, Królowej Apostołów,  prosimy wejrzyj łaskawie na sługę swego, Biskupa  Ignacego, którego ustanowiłeś pasterzem Kościoła Świdnickiego, by słowem i przykładem przyczyniał się do zbawienia tych, których powierzyłeś jego posłudze. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.