NA NIEDZIELĘ NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Składam wyrazy wdzięczności za ofiary tym, którzy w ostatnim czasie przelali je na konto lub osobiście złożyli na utrzymanie Parafii. Bóg zapłać!

  2. W Niedzielę Wielkanocną (12 kwietnia) porządek Mszy świętych o 600, 800, 1000 i 1130 i 1800, a w Poniedziałek Wielkanocny (13 kwietnia) 800, 1000 i 1130 1230 i 1800. W tych liturgiach, oprócz asysty, może uczestniczyć tylko 5 osób. Dlatego przypominamy raz jeszcze, że ze względu na limit osób mogących uczestniczyć w celebrach liturgicznych każdy kto przyjdzie w niedzielę na Mszę św., a nie będzie mógł wejść do świątyni, będzie mógł przyjąć Komunię św. przed rozpoczęciem liturgii lub po jej zakończeniu. Warunkiem jest to, że w tym dniu będzie uczestniczył w Eucharystii przez środki społecznej komunikacji (radio telewizji, internet). Dotyczy to także dni powszednich bez warunku uczestniczenia we Mszy św.

  3. We wszystkie piątki okresu Paschalnego, po Mszy o godz. 900 odprawiamy nabożeństwo Drogi Światła. Są to stacje, przy których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. W najbliższy piątek w oktawie Wielkiej Nocy nie obowiązuje post.
  4. Przyszła niedziela 19 kwietnia jest Świętem Miłosierdzia Bożego - naszym Parafialnym odpustem. Do godnego przeżycia tej uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro Nowenna po Mszy wieczornej, a w pozostałe dni tygodnia po Mszach św. i rano, i wieczorem.
  5. 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za artykuły żywnościowe dla najbiedniejszych, Fundacji Misericordias Domini za ich działalność charytatywną za pomoc potrzebującym, szczególnie tę okazaną w ostatnim, przedświątecznym czasie. Bóg zapłać!
  6. Uroczystość I Komunii św. zostaje przeniesiona z 9 maja na 10 październik.