NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Przeżywamy dziś nasz Parafialny Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. W tym roku mija 10. rocznica przyjęcia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego do naszej Parafii. O godz. 1500 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • w środę, 22 kwietnia, po Mszy wieczornej nabożeństwo do Św. Rity
  • w czwartek, 23 kwietnia - Uroczystość św. Wojciecha, bpa i m., głównego patrona Polski. W tym dniu nastąpi kanoniczne objęcie diecezji przez nowego Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, zaś ingres do katedry, ze względu na obecną sytuację pandemii, zostaje przeniesiony na późniejszy czas.
w sobotę, 25 kwietnia - święto św. Marka Ewangelisty. O godzinie 14.00 w kościele pw. Bożego Ciała Msza św. oraz modlitwa różańcowa dla mężczyzn.
  1. W każdy piątek w okresie paschalnym po Mszy o godz. 900 odprawiamy Drogę Światła. Jest to nabożeństwo czternastu stacji, w których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. Od jutra w celebracjach liturgicznych może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2. Nasza kaplica ma 375 m2, więc możemy gromadzić się w liczbie 25 osób wewnątrz. Na zewnątrz parę osób także może być. Zatem nie rezygnujmy z fizycznego udziału we Mszy św. Jeżeli byłoby nas więcej wówczas tym, którzy przyjdą ponad stan, udzielimy Komunii św. przed rozpoczęciem. Warunkiem jest to, że w tym dniu te osoby będą uczestniczyły w Eucharystii przez środki społecznej komunikacji (radio telewizji, internet).
  3. Zachęcamy, aby każdego dnia w swoich domach o godzinie 2030 łączyć się w modlitwie różańcowej w intencji zakażonych koronawirusem, za tych, którzy się nimi opiekują, w intencji służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Na kanale Youtube pod nazwą Parafia WNMP w Bielawie jest transmitowane nabożeństwo różańcowe.
  4. Składamy wyrazy wdzięczności za ofiary tym, którzy w ostatnim czasie przelali je na konto lub osobiście złożyli na utrzymanie Parafii. Bóg zapłać!

    7. Polecamy e-wydanie „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” wraz z jej diecezjalnymi dodatkami. Wersja elektroniczna to koszt zaledwie 3 zł. i dostępna jest na stronie internetowej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.