NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

  1. Dzisiejsza Niedziela w liturgii nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania. Dziś, 3-go maja, przypada nasze narodowe Święto upamiętniające 229 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Ze względu na list pasterski naszego biskupa wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszła niedzielę.
  2. Maryjne nabożeństwa majowe przez cały miesiąc odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 1730. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego skierowany do wszystkich wiernych, zachęcający do odmawiania w maju modlitwy różańcowej w domach. Niech łączące nas na modlitwie wezwania Litanii Loretańskiej oraz rozważane tajemnice różańcowe będą przez nas ofiarowane w intencjach Ojcach Świętego, o ustanie epidemii, za wszystkich chorych,  za cały personel medyczny i wszystkie służby oraz o dar zgody narodowej i miłość społecznej. Ojciec św. przygotował dla nas dwie modlitwy do odmawiania przed różańcem. Są one dostępne na nszej sronie internetoweji i do wzięcia przywyjściu z kaplicy.
  3. Wznawiamy pracę Biura Parafialnego, które czynne będzie na razie tylko w środy od 1600 do 1715.
  4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
  • w poniedziałek, 4 maja - wspomnienie liturgiczne św. Floriana, męczennika - patrona strażaków.
  • w środę, 6 maja – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • 7 maja - Pierwszy Czwartek Miesiąca Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne będzie połączone z nabożeństwem majowym.
  • w piątek, 8 maja – uroczystość świętego Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu przypada 12 r. święceń biskupich bpa Adama Bałabucha. W modlitwach pamiętajmy o biskupie pomocniczym.
  • w sobotę, 9 maja - Męski  Różaniec. Zapraszamy wszystkich panów na trzeci przystanek w pielgrzymce po bielawskich parafiach. Tym razem w naszej kaplicy, o godz. 1400 rozpocznie się modlitewne czuwanie Mszą św. w intencji nawrócenia grzeszników i ustanie epidemii.
  • za tydzień, w niedzielę 10 maja, nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río będzie połączone z nabożeństwem do majowym. Wzywamy jego orędownictwa prosząc o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga.