NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 

  1. Dziś, w przeddzień 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły składamy Bogu dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
  • od poniedziałku do środy kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
  • w czwartek - 21 maja – wspomnienie liturgijne św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  • w piątek - 22 maja – odpust ku czci Św. Rity z Cascia. O godz. 1800 Msza św., a po niej nabożeństwo do Św. Rity połączone z majowym. W tym dniu rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  • 23 maja, w sobotę, w katedrze Świdnickiej na Mszy o godz. o godz. 1000 sześciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Z rak bpa Świdnickiego Marka Mendyka. Módlmy się za nich, aby przez całe życie byli kałanami według Serca Jezusowego
  1. W przyszła niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  2. Biuro Parafialne czynne na razie tylko w środy od 1600 do 1715.
  3. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 1800 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.


Apel Komisariatu Policji w Bielawie

Pomimo wielu apeli, ostrzeżeń, kampanii społecznych na terenie naszego powiatu nadal dochodzi do przestępstw na szkodę osób starszych. W przeciągu dwóch ostatnich tygodni trzy mieszkanki powiatu dzierżoniowskiego zostały oszukane. Bezpieczeństwo oraz ograniczanie zjawisk przestępczych wobec osób starszych jest jednym z priorytetów w działaniach podejmowanych przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Bielawie.

W związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, apelujemy do Państwa o ostrożność, zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych drzwi lub kontaktujących się z nami telefonicznie. Policjanci apelują do seniorów oraz ich rodzin o wzmożoną czujność. Seniorze, pamiętaj:

1. Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie, Policjant nigdy nie poprosi
o pozostawienie oszczędności na ławce w parku;

2. Nigdy nie oddzwaniaj pod numer telefonu wskazany przez rozmówcę telefonicznego;

3. Zawsze potwierdź „prośbę o pomoc”, kontaktując się bezpośrednio z krewnymi; 

4. Nie działaj w pośpiechu, daj sobie czas do namysłu, nie poddawaj się presji czasu;

5. Poradź się lub poproś osobę bliską o pomoc;

O próbie wyłudzenia pieniędzy niezwłocznie powiadom Policję.