XXII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Od jutra wracamy do zwykłego porządku nabożeństw i funkcjonowania biura.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 31 sierpnia, w poniedziałek - 40 rocznica powstania Solidarności - narodowego zrywu Polaków, którzy w latach 80. przeciwstawili się komunistycznemu systemowi.
  • 1 września, we wtorek - 81 rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę i wybuchu II Wojny Światowej. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie i w intencji pomordowanych w czasie wojny.Obecnie, kiedy jesteśmy świadkami odradzającego się niepokoju i konfliktów zbrojnych w wielu miejscach świata, z większą uwagą myślimy o sprawie pokoju. Wydarzenia z 1939 r. są nadal aktualną lekcją dla każdego pokolenia. Wciąż, bowiem odradzają się systemy, które gotowe są wystąpić przeciw człowiekowi, zagrażając jego godności i istnieniu. Wciąż nasila się eskalacja wobec chrześcijan. Rosja ciągle lekceważy jakiekolwiek umowy międzynarodowe. W obliczu współczesnych zagrożeń, tym bardziej trzeba nam błagać Pana Boga o dar pokoju dla świata, by ustały napięcia, by zaprzestano działań, które wzbudzając strach i wywołują obawy o spokojne jutro naszego świata. Sprawa osiągnięcia porozumienia i pokojowych rozwiązań leży nie tylko w rękach polityków i dyplomatów. Do nas należy modlitwa, szczególnie różańcowa. Ona ma wielką moc, jak zapewnia Matka Boża w Fatimie.
  • 3 września - Pierwszy Czwartek Miesiąca i wspomnienie liturgiczne św. Grzegorza Wlk., pap i dK. Jest to dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza św. wieczorna ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 4 września - Pierwszy Piątek Miesiąca. Po porannej Mszy św. o godz. 900 Droga Krzyżowa. Msze św. sprawowane będą ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej eucharystyczne pierwszopiątkowe nabożeństwo do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. oraz od godz. 1700 do 1800. Szczególnie przypominamy o tym dzieciom. Jest to także spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Od godz. 1000 swoich chorych odwiedzi Ks. Proboszcz.
  • 5 września - Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św. o Niepokalanym sercu NMP w intencji Żywego Różańca, nabożeństwo pierwszosobotnie ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Daniel.
  1. Z tydzień w niedzielę - 6 września, po Mszy o godz. 1130 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas 1-8 szkoły podstawowej. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Caritas diecezji świdnickiej.