XXIV  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś rozpoczyna się X Tygodnia Wychowania. Po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dzieci z klasy III SP, przygotowujących się do I Komunii. 
 2. Dziś także Dzień Fatimski. Zapraszamy o godz. 1700 na nabożeństwo fatimskie.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 14 września, w poniedziałek - święto Podwyższenia Krzyża Św.
 • 15 września, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 • 16 września, w środę - wspomnienie liturgiczne śś. Męczenników Korneliusza pap.i Cypriana bpa.
 • 17 września, w czwartek - 81 rocznica agresji ZSRR na Polskę. 17 września 1939 o godzinie 400 rano wojska sowieckie w sile około 1 miliona żołnierzy przekroczyły wschodnie granice Polski, łamiąc postanowienia paktu o nieagresji z 1932. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 • w piatek,18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej to racji za tydzień w niedzielę 20 września Msza św. o godz. 1130 zostanie odprawiona o św. Stanisławie Kostce.
 • 19 września, w sobotę - wspomnienie liturgiczne bł. Ks. Gerharda Hirschfeldera, męczennika za wiarę. Kapłan ten zanim został zamordowany przez Hitlerowców w Dachau, w latach 1907-1942 żył i pracował w Kotlinie Kłodzkiej. 20 września przypada 10 rocznica jego beatyfikacji.
 1. Za tydzień, 20 września przeżywać będziemy Niedzielę Środków Masowego Przekazu, po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio Rodzina, które słuchać możemy na falach 98.1 FM.
 2. Trwa nabór na pierwszy rok zaocznych studiów teologicznych dla świeckich w Świdnicy. Dokładne informacje na stronie www.teologia.swidnica.pl
 3. W dni powszednie i tylko po Mszach św., w oraz w biurze parafialnym, można rezerwować intencje mszalne na 2021 rok. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią.