na XXIV  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Środków Masowego Przekazu, po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio Rodzina, które słuchać możemy na falach 98.1 FM.
 2. Po Mszy o 1130 katecheza parafialna dla I i II klas SP.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 21 września, w poniedziałek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 • 22 września, we wtorek, po Mszy wieczornej nabożeństwo do Św. Rity.
 • 23 września, w środę – wspomnienie liturgiczne świętego Pio z Pietralciny, prezbitera.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT", którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT, projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Bardzo istotne jaet to, żeby jak najwięcej ludzi podpisalo się pod projektem. Na liście obok imienia i nazwiska potrzeba będzie wpisać swój PESEL i adres zamieszkania. Z treścią projektu ustawy można zapoznać się w intermecie, ale jest ona także dostępna fizycznie w pokoju spowiedzi.
 2. W dni powszednie i tylko po Mszach św., w oraz w biurze parafialnym, można rezerwować intencje mszalne na 2021 rok. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią!
 3. W sobotę 3 października Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Różańcowych do Barda. Ze względu na pandemię nie możemy w niej uczestniczyć tak licznie jak do tej pory, dlatego z każdej parafii pojadą tylko delegacje.
 4. Rodziców dzieci, które już przeżyły rocznicę I Komunii św., którzy nie wiedzą co zrobić z szatą komunijną swojego dziecka, prosimy, aby przynieśli je do kaplicy. Będą one służyły do wypożyczenia ubogim dzieciom na uroczystość I Komunii.
 5. Informacja dla rodziców dzieci z klasy IV, które to przystąpią do I Komunii  10 października. Próby dzieci  odbywać się będą: 22, 23, 29.09. oraz 1.10 godz. 1600